GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

24. Finał WOŚP - 10 stycznia w Wilkowie

Wilkowski 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się tradycyjnie w sali Domu  Kultury w Wilkowie. Lecz zanim to nastąpiło, wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie pukali do serc mieszkańców  Gminy Wilków już od wczesnych godzin porannych. Za każdy datek złożony do specjalnie oznaczonych puszek wolontariusze wręczali darczyńcy czerwone serduszka.

WOSP2016-IMG_8036.jpeg WOSP2016-IMG_8039.jpeg WOSP2016-IMG_8041.jpeg WOSP2016-IMG_8042.jpeg WOSP2016-IMG_8044.jpeg WOSP2016-IMG_8053.jpeg

24. Finał WOŚP, którego celem  był  zakup sprzętu na oddziały pediatryczne i sprzętu, który zapewni godną opiekę medyczną seniorów. O godzinie 17:00 w wilkowskim Domu Kultury do wspólnego świętowania licznie zgromadzonych gości zaprosił Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków. Na scenie można było podziwiać prezentacje najmłodszych artystów, dzieci z  Akademii Artystycznej „TALENT” działającej przy Domu Kultury w Wilkowie, zespół „Debeściaki” z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, zespół coverowy „Servus” z Bierutowa, zespół ludowy „Wilkowianie” z Wilkowa, a uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu zaprezentowali pod kierunkiem Joanny Wojciechowskiej, Joanny Kapłon, Angeliki Jazłowieckiej oraz Haliny Skupińskiej wspaniałe jasełka wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.

Tradycyjne "Światełko do Nieba", czyli pokaz sztucznych ogni nadzorowany przez strażaków  OSP w Wilkowie zakończyło 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Wilków . 

Podczas 24. Finału wilkowscy wolontariusze zebrali kwotę 5 505,94 zł.
Kwota ta zostanie przeznaczona tym razem na wyposażenie oddziałów podstawowych, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Również dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Galeria zdjęć 24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Mariusz Jabłoński
(www.wosp.org.pl)

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności