Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Keyboard od starosty

 

Keyboard od starosty.jpeg

9 lutego Andrzej Michta - Starosta Namysłowski, Bartłomiej Stawiarski – Wicestarosta Namysłowski wraz z Bogdanem Zdybem - Wójtem Gminy Wilków spotkali się z członkami zespołu ludowego „Wilkowianie” z Wilkowa, aby przekazać im zakupiony nowy instrument muzyczny -  Keyboard Roland BK-5. O sprzęt ten dla zespołu „Wilkowianie” u Starosty Namysłowskiego wnioskował Wójt Gminy Wilków. Zakupiony instrument jest idealny do rozwijania umiejętności oraz tworzenia rozbudowanych, oryginalnych kompozycji. Keyboard Roland BK-5 to najwyższej jakości instrument klawiszowy, instrument posiada setki wbudowanych, zróżnicowanych brzmień, potrafi imitować rożne style muzyczne i tym samym sprawdza się w tworzeniu kompozycji z różnych gatunków. Podczas spotkania członkowie zespołu „Wilkowianie” również mile zostali zaskoczeni przez Wójta Gminy Wilków, który zakupił cały niezbędny osprzęt do Keyboard Roland.

Zawsze z ogromną przyjemnością wspieram zespół „Wilkowianie”, który od wielu lat jest jedną z kulturalnych wizytówek naszej gminy. Dzięki wyremontowanemu Ośrodkowi Kultury w Wilkowie zespól ma idealne warunki do prób oraz organizowania wielu imprez. A dzięki nowemu keyboardowi z pewnością zaskarbią sobie jeszcze większe uznanie i sympatię jury oraz publiczności podczas swoich występów na różnego rodzaju festynach oraz festiwalach. – powiedział Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków.

Ludowy zespół Wilkowianie powstał w 2005 roku w Wilkowie. Początkowo nosił nazwę Wilkowianki. Od początku swojej działalności zespół Wilkowianki działał przy Domu Kultury w Wilkowie. Obecnie zespół funkcjonuje pod nazwą Wilkowianie. Zespół składa się z 12 osób i w swoim repertuarze posiada głównie pieśni ludowe, patriotyczne i kościelne. Swoją działalnością promuje Gminę Wilków w przeglądach artystycznych, jak również na wszelkiego rodzaju uroczystościach świeckich i kościelnych. Obecnym kierownikiem zespołu jest Zdzisław Konefał. Największymi osiągnięciami zespołu jest wydanie dwóch płyt pod tytułem „Wilkowianie” i „Wilkowianie Kolędy”. Zespół zajął III miejsce w I Pierwszym Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „ Kosturki 2011” , II miejsce w I Festiwal Kultury Ludowej w Wilkowie oraz  III miejsce w II Festiwal Kultury Ludowej w Wilkowie.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności