GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Ferie w Gminie Wilków

Nie wszyscy uczniowie mogą w czasie ferii gdzieś wyjechać. Często ferie to czas nudy-szczególnie, gdy pogoda nie dopisuje, a siedzenie przed komputerem staje się jedyną rozrywką. Tradycyjnie podczas ferii dzieci z gminy Wilków mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, które odbywały się w bibliotekach, świetlicach, Domu Kultury i remizie strażackiej OSP w Wilkowie. Wszyscy chętni mogli również bezpłatnie popływać na basenie w Namysłowie, jak również poślizgać się na namysłowskim lodowisku. Kilkoro dzieci wyjechało w ramach ferii zimowych do Rabki Zdrój, wyjazd został zorganizowany wspólnie ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej woj. opolskiego. Ponadto każde dziecko mogło wziąć udział w dwóch turniejach: Turnieju Tenisa Stołowego w Bukowiu oraz Turnieju Gamingowym w Pszenicznej.

W bibliotece, jak zawsze, największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne. W tym roku wraz z panią Andrzeliką Jazłowiecką przygotowałyśmy warsztaty, na których dzieci wraz z rodzicami robiły piękne zakładki do książek,  papierowe koszyczki, które na pewno przydadzą się, bo przecież już niedługo święta. Były też prace z masy solnej. Oczywiście powstało mnóstwo serc i serduszek różnego rodzaju i w różnych plastycznych technikach, bo przecież walentynkowy czas nadchodził. A wszystkie te prace można było zapakować do wykonanej przez siebie na warsztatach papierowej torebki i wręczyć swojej „Walentynce”- bo przecież takie osobiste prezenty cieszą najbardziej. Jak przystało na bibliotekę w czasie zajęć nie zabrakło również czytania książek i słuchania bajek. Przenieśliśmy się w świat kolorowy i bajeczny wraz z bohaterami „książek naszych marzeń” - powiedziała  Joanna Wojciechowska z Publiczno - Szkolnej Biblioteki w Bukowiu.

FerieRemiza2016.jpeg

W Domu Kultury w Wilkowie w tym roku można było wziąć udział w zajęciach Akademii Artystycznej TALENT- były to zajęcia wokalno -  taneczne oraz zajęcia plastyczne. Odbyło się spotkanie, w ramach akcji Zima w OHP z przedstawicielami Młodzieżowego  Centrum Kariery, w czasie którego  młodzież mogła doprecyzować swoje plany związane z przyszłością edukacyjną, co w późniejszym okresie przekłada się na wybór  drogi zawodowej.

Biblioteka Publiczno - Szkolna w Idzikowicach,  podczas planowania tegorocznych  ferii zimowych  za główny cel postawiła sobie zainteresowanie dzieci literaturą. Ferie upłynęły w ścisłym kontakcie z ,,książkami naszych marzeń”, czyli tym, co w bibliotece najważniejsze.  Nie ruszając się z miejsca dzieci zwiedziły różne zakątki świata, odbywały „podróże małe i duże”, m.in.  z  Nelą reporterką, Pippi czy Koszmarnym Karolkiem. Uczestniczyły także w zajęciach plastycznych rozwijających zdolności manualne, poznały własne znaki zodiaku, tradycje Tłustego Czwartku i Walentynek. Były zagadki, krzyżówki, gry planszowe i dzień bezpiecznego Internetu. Na pożegnanie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa, które za każdym razem będą przypominały mile spędzony czas w bibliotece - informuje  Maria Staniec z  Publiczno- Szkolnej Biblioteki w Idzikowicach.

FerieBiblioteka2016.jpeg

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też spotkania w remizie OSP w Wilkowie.  Przez cztery dni w tygodniu wszyscy chętni mogli tam pograć w ping- ponga, gry planszowe i sportowe, czy pooglądać sprzęt pożarniczy. Strażacy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i opowiadali o pracy straży pożarnej.  Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku, ufundowanego przez Bogdana Zdyba - Wójta Gminy Wilków.

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci  miały możliwość spędzenia czasu wolnego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilkowie, gdzie organizowane były między innymi zajęcia plastyczne, manualne i czytanie bajek. Wszystkie zajęcia miały określone tematy i tak codziennie robiliśmy coś innego. Jednym słowem każdy  uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Na uczestników zajęć czekała słodka niespodzianka - powiedziała Anita Jankowska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkowie.

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci nie zapomnieli również o działających na terenie Gminy Wilków świetlicach wiejskich  w: Pszenicznej, Pągowie, Jakubowicach i Wojciechowie. Opiekunowie świetlic przygotowali dla dzieci ciekawą ofertę. Było sporo zajęć plastycznych, malowania, lepienia, wycinania. Powstało wiele interesujących i kolorowych prac. Nie zabrakło tradycyjnie słodkiego poczęstunku oraz gorącego napoju.

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności