Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Program "Rodzina 500 plus"

Logo Programu  Rodzina 500+ .jpeg

Wójt Gminy Wilków informuje, iż jednostką odpowiedzialną za realizację Programu „Rodzina 500 plus” w zakresie zadań wynikających z ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci na terenie Gminy Wilków będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowie ul. Wrocławska 16.

Wniosek o świadczenie będzie można złożyć w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie ustawy, tj. od 1 kwietnia 2016 r. Organ wyda decyzję i wypłaci pieniądze w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia wniosku. Pierwsza wypłata świadczeń ma nastąpić do końca czerwca 2016 r., ze spłatą od kwietnia 2016 r., bez względu czy wniosek zostanie złożony w kwietniu, maju czy czerwcu 2016 r. W przypadku złożenia wniosku od 1 lipca 2016 r., prawo do świadczeń będzie przysługiwać bez wyrównania od miesiąca kwietnia.

Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało po złożeniu wniosku na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Na pierwsze dziecko przy spełnieniu kryterium dochodowego: 800 zł netto lub 1200 zł netto w przypadku dziecka niepełnosprawnego na osobę w rodzinie. Więcej informacji można uzyskać na stronie bip.wilkow.pl w zakładce Jednostki Organizacyjne/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie będą na bieżąco umieszczane informacje lub telefonicznie pod numerem 77 419 55 62.

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności