Z uwagi na ogłoszony stan epidemii, w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców, Wójt Gminy Wilków prosi o nie korzystanie z obiektów  rekreacyjnych i sportowych tj.: boisk, placów zabaw, kortów, siłowni zewnętrznych.

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 06-06-2020
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

ZolnierzeWykleci.jpeg

W ramach uroczystości z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Domu Kultury w Wilkowie odbyło się spotkanie dr historii Bartłomieja Stawiarskiego z uczniami wilkowskiego Gimnazjum.

Podczas prowadzonej pogadanki  uczniowie dowiedzieli się kim byli „Żołnierze Wyklęci i Żołnierze Niezłomni”. Dowiedzieli się, że do podziemia antykomunistycznego przeszli głównie żołnierze AK oraz osoby, które nie chciały zgodzić się na sowiecką dominację w kraju. Poznali historię najważniejszych organizacji podziemnych, którymi były Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość”, wywodzące się z Armii Krajowej oraz Narodowe Zjednoczenie Wojskowe i Narodowe Siły Zbrojne.  W przestawionej prezentacji dr Stawiarski przedstawił sylwetki między innymi  przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, którzy tworzyli ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji antykomunistycznej.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności