GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 23-10-2021
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Obdarowali panie kwiatami

Dzień Kobiet jest niezwykle ważnym dniem nie tylko dla Pań, ale przede wszystkim dla wszystkich kochających ich Panów. Dlatego żeby podkreślić ogromną rolę kobiety w społeczeństwie i nadać większą rangę temu pięknemu świętu, jakim jest Dzień Kobiet, Wilkowscy radni zorganizowali uroczystość dla wszystkich pań. Uroczystość odbyła się Domu Kultury w Wilkowie w dniu 5 marca.

8marca2016.jpeg

Tę niecodzienną imprezę rozpoczął  Bogdan Zdyba - Wójt Gminy Wilków wraz z Edwardem Szulakowskim - Radnym Gminy Wilków oraz Mariuszem Jabłońskim - Radnym Rady Powiatu Namysłowskiego. Panowie w ciepłych słowach przywitali wszystkie przybyłe panie. Złożyli najserdeczniejsze życzenia płci pięknej oraz obdarowali wszystkie Panie pięknymi kwiatami. Po oficjalnym przywitaniu wilkowski Dom Kultury zmienił się w typowe miejsce biesiadowania. Świetna kuchnia i rodzinna atmosfera spowodowały, że wszystkie Panie włączyły się do wspólnego świętowania.

Myślę, że każda z przybyłych na tę uroczystość kobiet, poczuła się doceniona i z zadowoleniem będzie wspominać te wspaniałe chwile - podkreśla Edward Szulakowski - Radny Gminy Wilków.

Święto Dnia Kobiet zostało ustanowione w 1910 roku przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze podczas zjazdu kobiet związanych z II Międzynarodówką, w celu krzewienia idei praw kobiet oraz budowania społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. Święto to szybko przyjęło się w całej Europie, w roku następnym obchodzono je już w Austrii, Danii, Niemczech, a potem również w Rosji. Aby lepiej zrozumieć pierwotny charakter Dnia Kobiet, trzeba się nieco zagłębić w historię Stanów Zjednoczonych. W roku 1901 powstała Socjalistyczna Partia Ameryki. To właśnie SPA zorganizowała pierwszy Dzień Kobiet 28 lutego 1909 roku. Manifestacja miała upamiętnić protest, który miał miejsce 8 marca 1908 roku, podczas którego blisko 15 tysięcy pracowników branży odzieżowej domagało się praw ekonomicznych i politycznych dla kobiet.

Anita Jankowska
 (www.nowiny.pl)

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności