Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 17-05-2022
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

„ Stroik Wielkanocny” - Konkurs rozstrzygnięty !!!

Tuż przed Wielkim Tygodniem w Domu Kultury w Wilkowie nastąpiło  rozstrzygnięcie konkursu pn. „Stroik Wielkanocny Wilków 2016” zorganizowanego przez Wójta Gminy Wilków. Konkurs wielkanocny adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz placówek oświatowych z terenu powiatu namysłowskiego.

StroikWielkanocny2016_3.jpeg

Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności widzenia głęboko humanistycznych wartości tkwiących w kulturze ludowej, popularyzację obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Wielkanocnymi z uwzględnieniem środowiska dzieci i młodzieży szkolnej oraz pielęgnowanie znajomości tradycji kulturowej własnego regionu i uzyskanie związku kultury ludowej z kulturą narodową.

Poziom arcydzieł wielkanocnych był niezwykle wyrównany.  Przy ocenie prac Jury oceniało staranność i dokładność wykonania prac szczególną uwagę zwracało na oryginalność, zgodność z tematem - nawiązanie do tradycji, technikę oraz  materiał służący do wykonania prac. Po raz kolejny przy ocenie prac doceniona została kreatywność i pracowitość.

Komisja konkursowa z radością i zachwytem podziwiała 36 prac zgłoszonych do konkursu. Po dokładnym obejrzeniu prac postanowiła za pomysłowość i precyzję wykonania oraz ogromne zaangażowanie w przygotowaniu prac przyznać nagrody w trzech kategoriach,

Kategoria prac wykonanych przez dzieci i młodzież szkół podstawowych:

  1. Zuzanna Kasztelan – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu
  2. Weronika Warcholińska – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Dębniku
  3. Iga Powroźnik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Idzikowicach

Kategoria prac wykonanych przez młodzież gimnazjalną:

  1. Alicja Środoń  - Publiczne Gimnazjum w Wilkowie
  2. Wiktoria Dąbek - Publiczne Gimnazjum w Wilkowie
  3. Maciej Makara - Publiczne Gimnazjum w Wilkowie

Kategoria prac zbiorowych :

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu
  2. Szkoła Przysposabiająca do pracy - Namysłów
  3. Publiczne Przedszkole w Wilkowie.

StroikWielkanocny2016_2.jpeg

W Gminie Wilków wciąż kultywujemy sztukę i tradycję ludową ale przede wszystkim aktywnie ją promujemy. Zachęcamy aby swoje umiejętności w naszych konkursach prezentowali nie tylko najmłodsi twórcy ludowi z terenu naszej gminy, ale żeby w tym konkursie brało udział coraz więcej artystów z terenu pozostałych gmin wchodzących w skład naszego powiatu - mówił podczas oceny prac Tadeusz Podyma Radny Gminy Wilków.

Wystawa prac konkursowych eksponowana jest w Kościele Filialnym p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wojciechowie do 18 kwietnia 2016 r.

„Święta Wielkanocne to magiczny, niesamowity czas, którego nieodłącznym atrybutem są ozdoby wielkanocne. Symbolizują one naszą radość i podkreślają nastrój. Dla mnie osobiście są to barwne święta, talerze pełne kolorowych pisanek, żółciutkie kurczaczki, urokliwe stroiki i wielkanocne zajączki spoglądają na nas z wielu miejsc. Poza tym, że ozdoby wielkanocne przypominają nam o zbliżających się świętach, to są także symbolem nadchodzącej wiosny i odradzającej się przyrody, dlatego na ogół są barwne i wesołe. Tegoroczne stroiki konkursowe prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny oraz odzwierciedlają niesamowitą pomysłowość. Przewodniczenie komisji konkursowej było dla mnie wielkim zaszczytem. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i nagrodzonym” - powiedział Bartłomiej Stawiarski wicestarosta namysłowski.

StroikWielkanocny2016_1.jpeg

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności