Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Złote Gody par małżeńskich

Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin ale także dla władz państwowych i samorządowych. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Dodatkowego prestiżu dodaje tej uroczystości medal Prezydenta RP Andrzeja Dudy za długoletnie pożycie małżeńskie i uroczystość zorganizowana przez Pana Bogdana Zdyba Wójta Gminy Wilków.

We wtorek 5 kwietnia w Domu Kultury w Wilkowie Pan Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków miał zaszczyt gościć Małżonków z terenu Gminy Wilków, którzy w drugiej połowie 2015 roku obchodzili 50-tą rocznicę ślubu. Cztery pary odznaczono medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawanymi przez Prezydenta RP. Medale i listy gratulacyjne wręczył Pan Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków wraz z Panią Ireną Wagner-Cichosz Sekretarz Gminy i z Panią Teresą Żółtaszek Skarbnikiem Gminy.

medale042016.jpeg

„Żłote Gody to wspaniały jubileusz, pięćdziesiąta rocznica ślubu to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński” – powiedział Pan Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków. „Życzę Wam kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości, ciagłego uśmiechu na twarzy, jak również tego, aby cieszyć się życiem w każdym jego momencie.”

Jubileusz małżeński obchodzili: Państwo Eugenia i Tadeusz Osadca z Wilkowa, Państwo Krystyna i Kazimierz Sulimowie z Pągowa, Państwo Jadwiga i Stnisław Piętkowie z Wilkowa oraz Państwo Rozalia i Jan Hukowie.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkali się przy uroczyście nakrytym stole. Nie zabrakło również lampki szampana oraz serdecznych rozmów i wspomnień, co stwarzało miłą atmosferę dla wszystkich gości.

Krystyna Bochniak

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności