Z uwagi na ogłoszony stan epidemii, w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców, Wójt Gminy Wilków prosi o nie korzystanie z obiektów  rekreacyjnych i sportowych tj.: boisk, placów zabaw, kortów, siłowni zewnętrznych.

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 03-07-2020
Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Młodzi Rolnicy w Brukseli

W dniach od 6 do 8 marca w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbył się III Europejski Kongres Młodych Rolników. Na kongres przybili rolnicy z większości krajów Unii Europejskiej. Polska delegacja składała się z 42 osób, w tej  grupie znalazły się 4 osoby z woj. opolskiego w tym aż 3 z powiatu namysłowskiego  Tomasz Wiciak z Gminy Namysłów,  Mateusz Sarnicki z Gminy Domaszowice i Patryk Markowski z Gminy Wilków.

KongresMłodychRolników2016.jpeg

Na kongresie poruszane były bieżące problemy rolnictwa w Polsce, jak również Wspólnej Polityki Rolnej UE. Młodych rolników niepokoi brak stabilności na rynkach rolnych, ale z nadzieją patrzą w przyszłość. Zawód rolnika to nie tylko praca, ale i pasja – mówi Patryk Markowski. Należy również dodać, że ziemia jest naszą matką żywicielką, o którą trzeba dbać i szanować ją bo mamy ją tylko jedną  – dodaje Mateusz Sarnicki. Niezwykle buduje mnie jako nauczyciela postawa młodych adeptów rolnictwa, którzy z wielką pasją i odpowiedzialnością podchodzą do zawodu rolnika –  dopowiada Tomasz Wiciak. Koordynatorem i organizatorem wyjazdu na III Europejski Kongres Młodych Rolników do Brukseli z woj. opolskiego był Mariusz Jabłoński z Domu Kultury w Wilkowie.

Tomasz Wiciak

Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności