Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 27-06-2022
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Zawody Wędkarskie „O Puchar Wójta Gminy” - 2 Maja 2016 r.

 

VIII MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM O PUCHAR WÓJTA GMINY WILKÓW

ZawodyWedkarskie-IMG_8430.jpeg

Kolejne VIII zawody wędkarskie odbyły się w poniedziałek, 2 maja i trwały przez dwie i pół godziny. Uczestniczyło w nich 30 wędkarzy w różnym wieku z 4 szkół działających na terenie Gminy Wilków: PSP Bukowie, PSP Idzikowice, PSP SPSK Dębnik  oraz Gimnazjum w Wilkowie.

Po przywitaniu wszystkich uczestników przez Pana Mariusza Jabłońskiego z Domu Kultury w Wilkowie przystąpiono do losowania stanowisk.

O godz. 9.30 wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem przystąpili do rywalizacji. Łowiono przez 2,5 godziny metodą spławikową na jedną wędkę. Mało który z wędkarzy mógł narzekać na brak brania, wędkarzom udało się złowić nie tylko  kilka ładnych karpi ale również karasie, liny i płotki. Punktualnie o godz. 12.00 komisja sędziowska rozpoczęła ważenie wszystkich złowionych ryb. A najwięcej zostało złowionych byczków.

Po zważeniu ryb okazało się, że najwięcej ryb złowił: Jakub Piątek z PSP SPSK w Dębniku. Największą rybę zawodów – 595 g karpia – wyciągnął z wody również z Jakub Piątek z PSP SPSK w Dębniku. Natomiast najmłodszym zawodnikiem został Szymon Gąsior, reprezentujący Publiczne Przedszkole w Wilkowie.

Ostatecznie wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe

1. Jakub Piątek  z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Dębniku

2. Julia Głowacka z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Dębniku

3. Dominika Kapuśniak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu

Gimnazjum

1. Wysocki Maciej - Gimnazjum w Wilkowie

2. Mateusz Śliwka - Gimnazjum w Wilkowie

3. Miłosz Kubicki - Gimnazjum w Wilkowie

Tradycyjnie po zakończeniu zawodów na wszystkich uczestników, jak i licznie zgromadzonych kibiców czekała słodka niespodzianka oraz kiełbaski i pizza ufundowane przez Pana Bogdana Zdyba – Wójta Gminy Wilków i Pana Marka Bratosiewicza - Radnego Gminy Wilków.

Zarząd Koła Gobio Namysłów składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tak wspaniałych zawodów. Szczególnie dziękujemy Panu Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków oraz Panu Markowi Bratosiewiczowi Radnemu Gminy Wilków za udostępnienie stawu do wędkowania. Dziękujemy też Panu Mariuszowi Jabłońskiemu z Domu Kultury w Wilkowie za pomoc w organizacji zawodów

 Wojciech Zając

Gobio Namysłów

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności