GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 01-12-2021
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Rozpoczęła się budowa dróg osiedlowych

16 maja rozpoczęła się realizacja jednego z najważniejszych zadań drogowych przewidzianych w tegorocznym budżecie Gminy Wilków. Inwestycją tą jest remont dróg na Osiedlu Domków Jednorodzinnych w Wilkowie. 

Wrocławska_19052016_1.jpeg

Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma HUCZ spółka z o.o. sp. k. z Boronowa. Wykonawca przeprowadzi przebudowę dróg o łącznej powierzchni przekraczającej 4000 m2 ze zjazdami na posesje w ciągu ulic Wrocławskiej i Alei Róż. Koszt tej inwestycji przekroczy kwotę 750 tysięcy złotych. i będzie to największa inwestycja drogowa zaplanowana w budżecie Gminy Wilków na rok 2016. Rozpoczęcie tej inwestycji uważam za ogromny sukces wszystkich mieszkańców naszego osiedla i dziękuję wszystkim, którzy wspierali działania związane z budową dróg osiedlowych, zwłaszcza Wójtowi Gminy Wilków oraz wilkowskim radnym – powiedział Leszek Polakiewicz członek Rady Sołeckiej Wsi Wilków.

Wrocławska_19052016_2.jpeg

Niestety, budowa dróg osiedlowych pociągnęła za sobą pewne utrudnienia, podczas trwania inwestycji mieszkańcy będą musieli zachować szczególną ostrożność w ruchu drogowym aż do zakończenia prac. W imieniu Wójta Gminy Wilków mogę zapewnić że poczynimy wszelkie starania, by mieszkańcy osiedla mogli bezpiecznie wyjeżdżać i wracać na swoje posesje podczas trwania inwestycji - informuje Kazimierz Olchawa Kierownik  Referatu Gospodarki Komunalnej, Komunikacji i Rolnictwa.

 

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności