GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 22-10-2021
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława

500 BIEGACZY

Ponad 500 biegaczy wzięło udział w V jubileuszowym Memoriale im. Iwony i Jana Zielińskich Cross Dzieci i Młodzieży Wilków 2016 w kategorii dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów, który odbył się na boisku sportowym w Wilkowie. Memoriał tradycyjnie został połączony z Gminnym Dniem Dziecka.

5 czerwca na boisko sportowe w Wilkowie przyjechali przedszkolaki oraz młodzież szkolna ze wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Wilków. W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział 16 reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Namysłowskiego, jak i sąsiednich powiatów. Po raz pierwszy nasza impreza zasięgiem objęła województwo opolskie. Dzięki tak dużej ilość zawodników startujących w zawodach znacznie zwiększył się również poziom sportowy zawodów.

Jak w poprzednich latach tak i w tym roku zawody sportowe rozpoczęły się minutą ciszy  w celu uczczenia pamięci tragicznie zmarłych nauczycieli Iwony i Jana Zielińskich. Następnie zawody rozpoczął Bogdan Zdyb – Wójt Gminy Wilków, który objął patronatem honorowym V Memoriał im. Iwony i Jana Zielińskich. Wójt przywitał przybyłych na zawody uczestników i publiczność, życzył zawodnikom sukcesów sportowych, a kibicom wspaniałej zabawy.  Organizatorom życzył dalszych sukcesów i wytrwałości w  zaangażowaniu i inicjowaniu wydarzeń sportowych na terenie gminy Wilków.


Sprawami organizacyjnymi od strony sportowej czuwał pomysłodawca imprezy Arkadiusz Kacprzak - nauczyciel wychowania fizycznego i koordynator sportu Gminy Wilków oraz nauczyciele przyjaciele Iwony i Janka Zielińskich: Romuald Szulakowski, Tomasz Pokora, Tomasz Majewski, Krzysztof Pawlak, Kazimierz Bochenek, Anida Mętel, Iwona Migdałek, Alicja Kuligowska, Anna  Danielczyk, Andzelika Jazłowiecka, Dagmara Margalska, Joanna Kapłon , Joanna Wojciechowska, Beata Koziura-Madej, Wiesław Kwiecień, Jacek Pietroszek, Agnieszka Harbuziak-Wilczyńska,  Anna Jankowska, Krystyna Bochniak, Dorota Birska.

Następnie przystąpiono do Crossu, który został zorganizowany w kilku kategoriach wiekowych. Organizatorami byli: Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków, Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” z Bukowia,  OSP Wilków  oraz nauczyciele wychowania fizycznego z placówek oświatowych naszej gminy.

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy dodatkowo  pucharami, które były wręczane przez: Bogdana Zdyba - Wójt Gminy Wilków, Dyrektorów przedszkoli i szkół: Krystynę Sochalską, Katarzynę Wypart, Marię i Romana Półrolniczak oraz przedstawicieli Urzędu Gminy: Skarbnik Teresę Żółtaszek, Kazimierza Olchawę, jak również Krzysztofa Ostrowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy w Wilkowie, Magdalenę Łambucką – radną Gminy Wilków, Zbigniewa Błaszczyka - radnego Gminy Wilków, Radosława Kilana - dowódcę jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, Mariusza Jabłońskiego z Domu Kultury w Wilkowie.

W tym dniu jednak emocje sportowe nie były najważniejsze, podczas obchodów gminnego dnia dziecka najważniejsza jest dobra zabawa oraz bezpieczeństwo uczestników, o które zadbali strażacy z OSP z Wilkowa wraz z Bronisławą Melą - pielęgniarką środowiskową. Dzieci w czasie trwania całej imprezy do dyspozycji miały darmowe dmuchane zjeżdżalnie, animacje z malowaniem  twarzy oraz bańki mydlane. Ponadto miały możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego udostępnionego przez strażaków z OSP Wilków. Wójt nie zapomniał również o darmowym poczęstunku, były zestawy nuggets, lody oraz napoje, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.


Organizatorzy biegów przełajowych pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów  oraz uczestnikom  CROSS  za udział w zawodach, a gościom i rodzicom za liczne przybycie.

Arkadiusz Kacprzak

W załączniku wyniki zawodów

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności