GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 27-10-2021
Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Z „życia” Publicznego Przedszkola w Wilkowie

Dzień Dziecka w Jakubusie i „w biegu”

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki pojechały autobusem do Jakubowic, do Ośrodka Rekreacyjno - Szkoleniowego „Jakubus”. Dla wielu była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać konie oraz dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać o nie. Dzieci zwiedziły okolicę, z zaciekawieniem obserwowały zachowania koni. Po spacerze był czas na posiłek i krótki odpoczynek, po którym na dzieci czekali osiodłani przyjaciele: Teoś, Leoś i uwielbiany przez wszystkich Hektor. Przejażdżki na kucykach dostarczyły mnóstwo radości i były okazją do zdobycia nowego doświadczenia. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie stajni, gdzie dzieci poznały specyfikę pracy z końmi. Na koniec pani Dorota, która była przewodnikiem po ośrodku wręczyła obu grupom po złotej podkowie na szczęście. Z rąk pani dyrektor otrzymała podziękowanie, a od dzieci laurkę za miło spędzony czas. Przedszkolakom bardzo podobała się wycieczka, dostarczyła im wiele radości i niezapomnianych chwil. Podczas Gminnego Dnia Dziecka przedszkolaki  wzięły udział w V Memoriale im. Iwony i Jana Zielińskich, zdobywając miejsca na podium. Wśród dziewczynek II miejsce zajęła Oliwia Iżykowska , III Maria Kilan. Wśród chłopców I miejsce zdobył Patryk Depiak,  natomiast II Aleksander Pruś. Gratulujemy!

PrzedszkoleWilkow062016_02.jpeg

Wycieczka do Wrocławia

8 czerwca wybraliśmy się na  wycieczkę do Wrocławia, do Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World. Jest to ogromna sala, stworzona specjalnie do zabawy:  nowoczesne konstrukcje do wspinaczki, trampoliny, zjeżdżalnie: pionowa, zakręcona i czterotorowa, tunele, gokarty, armatki i inne sprzęty, na których każde dziecko przeżyje niezapomnianą przygodę.

PrzedszkoleWilkow062016_01.jpeg

Święto Rodziny

Święto Rodziny to  radosny, aktywny dzień obfitujący w niespodzianki! Przedszkolaki, jak co roku, wystąpiły przed rodzicami z programem artystycznym. Po części artystycznej goście przenieśli się na przedszkolne podwórko, gdzie czekał poczęstunek: młodsze dzieci przygotowały smaczny, przekładany wafel, a starsze upiekły ciasto. Dopełnieniem atrakcji był pan Kacperek, który prowadził konkursy i zabawy integracyjne: przeciąganie liny, wyścigi w workach i wiele innych. Rodzice uczestniczyli w nich równie aktywnie, jak dzieci. Nawet lody nie zdołały ostudzić emocji. Niespodzianką była również wystawa  „Portret Mamy i Taty”, którą grupa „Biedronek” wykonała w ramach programu edukacyjnego „Twórczy Przedszkolak”, pod kierunkiem pani Katarzyny Środoń. Zadaniem rodziców i to niełatwym, było odszukanie wśród portretów swojej podobizny. Dzięki temu  mogli się przekonać, jak dobrze znają swoje dzieci oraz jak są przez nie postrzegani. Wielu rodzicom to się udało!

PrzedszkoleWilkow062016_03.jpeg

Zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie Pani Dyrektor Ireny Szajda

15.06.2016 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego, w czasie której nastąpiło pożegnanie Pani Dyrektor mgr Ireny Szajda, która po wielu owocnych latach odchodzi na emeryturę. Podziękowaniom nie było końca! Przedszkolaki wraz z wychowawcami przygotowały program artystyczny, po którym wręczyły Pani Dyrektor własnoręcznie wykonane upominki. Aleksander Pruś z grupy starszej płynnie i wyraźnie odczytał podziękowania w imieniu przedszkolaków. Społeczność przedszkola nadała Pani Dyrektor zaszczytny tytuł Ambasadora Praw Dziecka – za poszanowanie praw dziecka, inspirowanie i stwarzanie warunków do jego wszechstronnego rozwoju. Następnie głos zabrali rodzice, którzy wyrazili swoją wdzięczność  za wszystkie wspaniałe lata, pieczę nad dziećmi i placówką, za troskę i domową atmosferę. Szczególnie za pracę z pasją i z sercem! Niejednemu łezka w oku się zakręciła, niejeden z sentymentem wspomniał wspólnie spędzone lata.
 

Dziękujemy raz jeszcze!!! 

Jesteśmy dumni, że mieliśmy tak wspaniałą Panią Dyrektor!   

 

Dorota Jędzierowska

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności