GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 16-10-2021
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Dofinansowania placu zabaw we wsi Jakubowice

Na szczęście dla lokalnej społeczności są jeszcze ludzie, dla których takie słowa jak praca społeczna, czyn społeczny czy wolontariat nie są obce. Takich właśnie liderów lokalnej społeczności w osobach:  Justyny Jurkowskiej, Grzegorz Hubickiego - Radnego Gminy Wilków oraz Leona Kwaśnego Sołtysa Wsi Jakubowice posiada miejscowość Jakubowice. Mieszkańcy Jakubowic własnymi siłami kilka lat temu rozpoczęli budowę placu zabaw.  Pracy było bardzo dużo, rodzice wraz dziecimi  włożyli wiele starań aby ich plac wyglądał ładnie. Mieszkańcy Jakubowic korzystali z różnych form pomocy oraz brali udział w konkursach. Udało im się pozyskać farby "DULUX", którymi dzieci pomalowały ogrodzenie. Mieszkańcy wsi pod przewodnictwem swoich lokalnych liderów wystąpili do Duńskiej Fundacji VELUX, która  aktywnie angażuje się we wsparcie społeczne w tych krajach, w których firma prowadzi swoją działalność. Fundacja ogłosiła nabór wniosków skierowany do polskich organizacji pozarządowych oraz lokalnych społeczności. Mieszkańcy Jakubowic złożyli wniosek o doposażenie placu zabaw we wsi Jakubowice do Fundacji  Velux „The Employee Foundation of the VKR Group” .

Plac-zabaw-Jakubowice072016_02.jpeg

Dzieci są dla nas najważniejsze i ta inicjatywa płynie właśnie od nich. Naszym celem jest, aby nasze dzieci spędzały więcej czasu na świeżym powietrzu oraz poprzez wspólną zabawę integrowały się. Chcemy doposażyć plac zabaw w Jakubowicach, dlatego zwróciliśmy  się do  VKR Employee Foundation o pomoc,  i wsparcie w naszym kolejnym projekcie - powiedziała Justyna Jurkowska.

W związku ze złożonym wnioskiem Mieszkańców Jakubowic do Fundacji Velux na dofinansowanie placu zabaw we wsi Jakubowice w dniu 22 lipca na placu zabaw w Jakubowicach doszło do niecodziennej uroczystości. Pani Sylwia Dziubdzińska przedstawiciel Fundacji Velux „The Employee Foundation of the VKR Group”  przekazała na ręce Bogdana Zdyba Wójta Gminy Wilków, w obecności Justyny Jurkowskiej, Grzegorza Hubickiego - Radnego Gminy Wilków, Mariusza Jabłóńskiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Namysłowskiego oraz najmłodszych mieszkańców Jakubowic czek na 7000 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na zakup zestawów zabawowych dla dzieci. Obecny na uroczystości Wójt Gminy Wilków, zapewnił że  do każdej pozyskanej złotówki przez mieszkańców dołoży drugą od siebie. Wskutek czego plac zabaw w Jakubowicach zostanie wzbogacony o  zestaw zabawowy w kwocie 14 000 zł.

Plac-zabaw-Jakubowice072016_01.jpeg

Bardzo się cieszę, że na naszym terenie działa taka firma jak VELUX, która przy pomocy swojej fundacji wspiera inicjatywy lokalne, za co całemu kierownictwu firmy VELUX składam najserdeczniejsze podziękowania. Pragnę również bardzo gorąco podziękować  Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków za bardzo dobrą pracę na rzecz lokalnych społeczności. To właśnie dzięki takim ludziom jak Wójt Gminy Wilków nasze „małe ojczyzny” prężnie się rozwijają. A dzieci angażują się w działania i wychodzą z domu pograć w piłkę czy siatkówkę, a nie tylko po to, żeby łapać Pokemony - dodaje Pani Justyna.

Plac zabaw w Jakubowicach znajduje się przy drodze powiatowej. Jest placem widocznym, ogólnodostępnym. Dzięki zawodom jeździeckim i międzynarodowym konkursom skoków koni przez przeszkody, organizowanym w Jakubowicach, ostatnio mocno zyskał na popularności.

Zdawałem sobie sprawę że nasz plan na rozbudowę placu zabaw jest ambitny, ale motywowany przez panią Justynę Jurkowską ani na moment nie ustawałem w działaniach aby go zrealizować. To właśnie w dużej mierze dzięki jej staraniom i nieustępliwości już wkrótce nasz plac zabaw wzbogaci się o nowy zestaw zabawowy dla dzieci. Za co w imieniu swoim, Leona Kwaśnego Sołtysa Jakubowic oraz wszystkich Mieszkańców Jakubowic pragnę z całego serca podziękować - powiedział  Grzegorz Hubicki - Radny Gminy Wilków.

Anna Trojanowska

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności