GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 22-10-2021
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława

Kolejne inwestycje na placach zabaw już za nami

Dobrze wyposażony plac zabaw to raj dla maluchów. Podczas spacerów z dziećmi rodzice chętnie zaglądają w miejsca, gdzie pociechy mogą spędzić trochę czasu bawiąc się i nawiązując nowe znajomości. A zamontowane w ich obrębie zestawy trwałych urządzeń sprawnościowych zapewniają pełen zakres ćwiczeń rekreacyjnych dla rodziców jak i osób pragnących uprawiać aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Gmina Wilków stale modernizuje place zabaw i siłownie plenerowe,  doposaża je bądź wymienia urządzenia małej infrastruktury na nowe.

PlaceZabaw092016-1.jpeg

W ramach uzupełnienia placów zabaw i siłowni zewnętrznych zamontowano nowe urządzenia sportowo-rekreacyjne: w Lubskiej zamontowano urządzenia: wioślarz, orbitrek, wahadło, wyciąg górny, biegacz i prasa nożna; w Wojciechowie: orbitrek i wyciąg górny; w dębniku: wioślarz, orbitrek, wyciąg górny; w Pielgrzymowicach: wioślarz, orbitrek i wyciąg górny; w Pagowie: biegacz i wyciąg górny; w  Bukowiu: biegacz i wahadło.

Całkowita wartość zakupu wszystkich urządzeń wraz z montażem przekroczyła kwotę 53 tys. zł. Warto zaznaczyć, że w projekt zaangażowały się sołectwa, które zdecydowały się przeznaczyć środki funduszu sołeckiego na zakup nowych urządzeń.

PlaceZabaw092016-2.jpeg

Jako Zarządca tych obiektów serdecznie zapraszam na place zabaw i siłownie plenerowe gdzie zostały zamontowane urządzenia o niskim stopniu trudności wykonywania ćwiczeń ale także takie, które pozwolą zaspokoić potrzeby bardziej wymagających użytkowników - zaprasza Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków.

Jeszcze w tym roku zostaną doposażone place zabaw w Jakubowicach i Krzykowie.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności