GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Naprawa drogi gminnej w Idzikowicach

Właśnie w ramach zadania realizowanego częściowo z  funduszu sołeckiego oraz dzięki przekazanym środkom przez Wójta Gminy Wilków jak również partycypowaniu w kosztach inwestycji przez „ATTIS” Przedsiębiorstwo Produkcji Rolniczej Spółka z o.o. w kwocie 30,000 zł, wykonano remont drogi w miejscowości Idzikowice. Fundusze pozwoliły na remont drogi wraz z odwodnieniem, oraz na położenie nowej nawierzchni asfaltowej. Realizacja zadania przyczyniła się do znaczącej poprawy jakości nawierzchni drogi. Wartość zadania wyniosła 139.000 zł

DrogaIdzikowice072016_01.jpeg

Wiosną i jesienią kiedy były opady deszczu trudno mi jako sołtysowi było dojechać po tej drodze do mieszkańców. Często w takich sytuacjach z różnymi informacjami dla mieszkańców ruszałam pieszo. Niestety, mieszkańcy takiego wyboru jak ja nie mieli. Musieli wyjechać ze swych posesji i do nich wrócić. Zwłaszcza szkoda mi było dzieci, które codziennie przemierzały ten odcinek w drodze do szkoły i z powrotem. Dlatego bardzo się cieszę, że Wójt Gminy Wilków dostrzegł potrzeby mieszkańców i pomógł nam wyremontować drogę na „Górne Idzikowice”– powiedziała Maria Staniec Sołtys Idzikowic.

O tym, na co zostaną przeznaczone środki w sołectwie decydują sami mieszkańcy głosując w trakcie zebrania wiejskiego. Sołectwo może zbudować lub wyremontować plac zabaw, stworzyć siłownię na wolnym powietrzu, organizować imprezy okolicznościowe i kulturalne lub wyremontować drobną infrastrukturę. Ważne, aby przedsięwzięcie mieściło się w kategorii zadań własnych gminy i było zgodne z jej strategią rozwoju. Dzięki funduszowi sołeckiemu mieszkańcy Idzikowic sami mogli zdecydować, które przedsięwzięcia w ich miejscowości są najważniejsze i na które mają wydać pieniądze. Większość z funduszy sołeckich  mieszkańcy Idzikowic na zebraniu sołeckim postanowili przekazać na infrastrukturę drogową, która wymaga istotnych interwencji i wpływa bezpośrednio na jakość życia mieszkańców.

 DrogaIdzikowice072016_02.jpeg

Jako radny od początku sprawowania mandatu zabiegałem u Wójta o remont tej drogi. Ale na to, że mieszkańcy „Górnych Idzikowic” doczekają tak ładnego dywanika asfaltowego liczyć nie mogłem. Po uchwaleniu, funduszu sołeckiego, który zgodnie z wolą mieszkańców został przekazany na remont tej drogi oraz po zapewnieniach Wójta, że dołoży brakującą kwotę oraz oddeleguje swoich pracowników, którzy posłużą nam swoją pomocą wiedziałem, że mieszkańcy będą mieć pięknie wyremontowaną drogę. I tak właśnie się stało. Gdyby tak jeszcze pan Andrzej Michta Starosta Namysłowski był mi tak przechylny jak nasz Wójt Bogdan Zdyb i łaskawym okiem spojrzał na moje starania o wybudowanie chodnika wzdłuż całych Idzikowic byłbym już jako Radny w pełni  usatysfakcjonowany. - informuje Tadeusz Podyma Radny Gminy Wilków.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności