GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 23-09-2021
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Zainwestowali w infrastrukturę

Po cichu i bez przecinania wstęgi Urząd Gminy w Wilkowie zakończył  budowę drogi osiedlowej na osiedlu domków jednorodzinnych w Wilkowie. To jedno z najważniejszych zadań drogowych przewidzianych w tegorocznym budżecie Gminy Wilków rozpoczęło się 16 maja.

Wykonawca - firma HUCZ spółka z o.o. - przeprowadził przebudowę dróg o łącznej powierzchni przekraczającej 4000 m2 ze zjazdami na posesje w ciągu ulic Wrocławskiej i Alei Róż. Po dokonanej przebudowie droga zmieniła się nie do poznania, żużel i tłuczeń został zastąpiony kostką brukową.  Koszt tej inwestycji przekroczy kwotę 767 tysięcy złotych i jest to największa zrealizowana inwestycja drogowa zaplanowana w budżecie Gminy Wilków na rok 2016.

Powoli przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na II etap prac związanych z przebudową pozostałych dróg osiedlowych łącznie z ul. Zbożową - informuje Kazimierz Olchawa Kierownik  Referatu Gospodarki Komunalnej, Komunikacji i Rolnictwa.

DrogaOsiedlowa1.jpeg

Gmina Wilków posiada już opracowaną dokumentację projektową na przebudowę pozostałych dróg na osiedlu w Wilkowie. Dokumentacja przygotowana jest w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotowych inwestycji drogowych.

Potrzebę wybudowania dróg na osiedlu domków jednorodzinnych w Wilkowie zgłaszali mi sami mieszkańcy. Postanowiłem, że musimy podejść do sprawy kompleksowo i w krótkim czasie przygotować niezbędną dokumentację, a następnie wybudować drogi na tym gęsto zabudowanym osiedlu domków jednorodzinnych - informuje Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków.

DrogaOsiedlowa2.jpeg

Wybudowanie ww. drogi stanowi kolejny etap poprawy jakości nawierzchni dróg w miejscowościach Gminy Wilków. Tylko w tym roku oprócz inwestycji na osiedlu domków jednorodzinnych w Wilkowie został przeprowadzony remont drogi wraz z odwodnieniem na  „Górnych Idzikowicach” oraz została wykonana infrastruktura drogowa  na ul. Akacjowej w Wilkowie.

Rozpoczęcie inwestycji związanej z budową drogi osiedlowej na osiedlu domków jednorodzinnych w Wilkowie uważałem za ogromny sukces mieszkańców naszego osiedla ale dopiero po zakończeniu prac można się przekonać na własnej skórze jak bardzo poprawił się nam standard życia. Dlatego jeszcze raz w imieniu własnym jak i wszystkich mieszkańców naszego osiedla pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierali działania związane z budową dróg osiedlowych, zwłaszcza Wójtowi Gminy Wilków oraz Kazimierzowi Olchawa Kierownikowi  Referatu Gospodarki Komunalnej, Komunikacji i Rolnictwa za wykonaną inwestycję oraz nieustany nadzór nad postępującymi pracami budowlanymi - powiedział Leszek Polakiewicz członek Rady Sołeckiej wsi Wilków.

Na wybudowanych drogach zostało ustawione nowe oznakowanie zgodnie z wykonanym projektem organizacji ruchu. Zgodnie z nim wprowadzony został całkowity zakaz ruchu dla pojazdów ciężarowych, prędkość jest ograniczona do 20 km/h, a piesi użytkownicy dróg mają zawsze pierwszeństwo przed zbliżającym się autem i mogą korzystać z całej szerokości jezdni. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone na wniosek mieszkańców ww. osiedla.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności