GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-09-2023
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Zakończył się remont drogi w Młokiciu

Remont drogi Młokicie112016.jpeg
Zakończył się remont nawierzchni drogi powiatowej DP 1125 O na odcinku między mostami przed miejscowością Młokicie w gminie Wilków..

 

Modernizację nawierzchni wykonało wyłonione spośród pięciu ofert Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Larix" Sp. z o.o. z Lublińca. 

Inwestycja to efekt solidnej współpracy dwóch samorządów Powiatu Namysłowskiego oraz Gminy Wilków. Dla mieszkańców Młokicia to doskonała wiadomość z pewnością nowa nawierzchnia wpłynie na bezpieczeństwo i jakość poruszania się po niej. To już kolejny przykład współpracy dwóch samorządów przy inwestycjach drogowych skutkującej remontem chodnika w Wilkowie, drogi i chodnika w Jakubowicach, które z powodzeniem służyć będą mieszkańcom przez wiele lat. Wyrazem wspólnych działań jest również dofinansowanie przez Powiat imprez kulturalnych i sportowych w Gminie Wilków. Myślę tutaj o Festiwalu Kultury Ludowej w Wilkowie oraz Memoriale Iwony i Jana Zielińskich. Chciałbym w tym miejscu podziękować Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków za owocną współpracę i otwartość w budowaniu lepszej przyszłości naszego regionu-informuje Krzysztof Żołnowski Wicestarosta Namysłowski.

Podczas prowadzonych prac został wykonany remont  nawierzchni, jej frezowanie oraz mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową, również wykonane zostały  pobocza. Dzięki przedmiotowej inwestycji znacznie poprawi się bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wartość tej inwestycji przekroczyła  kwotę 180 tys. zł.

Monika Thiel

Projekt i realizacja: © 2011-2023 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności