GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 25-06-2024
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Sekcje PZHGP podsumowały sezon lotów gołębi pocztowych

Od wielu lat hodowcy zrzeszeni w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych sekcji Wilków organizują spotkania kończące sezon lotowy danego roku.  Takie spotkanie zostało zorganizowane również w roku bieżącym. 25 października  członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych (sekcja Wilków oraz Ligotka) dokonali oficjalnego zamknięcia i podsumowania sezonu lotowego 2016 r. Spotkanie podsumowujące sekcji było okazją do wręczenia dyplomów i pucharów najlepszym: w lotach gołębi dorosłych, w lotach gołębi młodych i w kategorii Super Mistrz.

PZHGP Zakończenie.jpeg

W czasie spotkania nagrody dla najlepszych hodowców wręczyli: Bartłomiej Stawiarski Poseł na Sejm RP, Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków oraz przedstawiciele władz Związku z Markiem Bratosiewiczem prezesem Odziału na czele, który pogratulował zebranym bardzo dobrych wyników, przedstawił plan działania sekcji na przyszły rok oraz podziękował za wszelki trud ponoszony na rzecz kultywowania tradycji gołębiarskich w naszym regionie oraz życzył wszystkim hodowcom sukcesów w sezonie lotowym 2017.

Po przemówieniach zostały wręczone puchary najlepszym hodowcom "Sezonu Lotowego 2016": w lotach gołębi dorosłych, w lotach gołębi młodych i w kategorii super mistrzostwo. W lotach gołębi starych sekcji Wilków pierwsze miejsce zajął Leszek Polakiewicz, a pierwsze miejsce za loty gołębi młodych – Andrzej Pruś.  W lotach gołębi starych jak i młodych sekcji Ligotka pierwsze miejsce zajął Zbigniew Wywiórski. Zaszczytny tytuł Super Mistrza w "Sezonie Lotowym 2016" oraz okazały puchar ufundowany przez Bogdana Zdyba Wójta Gminy Wilków "wylatał" Leszek Polakiewicz z sekcji Wilków.

Uroczystość została zorganizowana w sali OHP w Namysłowie, po części oficjalnej  wszyscy wspólnie zjedli uroczystą kolację. 

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności