GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 25-06-2024
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Gość z Laponii

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia do Domu Kultury w Wilkowie przybył szczególny gość – św. Mikołaj. Dzieci czekały na niego w wielkim napięciu.  Dźwięk dzwoneczków oznajmił jego przybycie. Cała sala przywitała Mikołaja bardzo głośnymi oklaskami. Przybysz z Laponii spędził z dziećmi wieczór pełen atrakcji. Były animacje przygotowane przez Śnieżynki, było śpiewanie piosenek i recytowanie wierszyków. Jednak najważniejszy moment, długo wyczekiwany to oczywiście wręczanie prezentów. Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami obdarował każde dziecko wspaniałym podarunkiem. A były one rozmaite – znalazły się wśród nich książki, puzzle, zabawki, kredki i całe mnóstwo słodyczy. Podczas spotkania nie obyło się  także bez pamiątkowych zdjęć, które z pewnością będą miłym wspomnieniem. Był to wieczór pełen radości i wzruszeń. Dzieci z żalem pożegnały Mikołaja, który ruszył swoimi saniami w dalszą drogę, mając nadzieję, że wróci za rok.

Gość z Laponii.jpeg

Mikołaj w tym roku zrobił również wielką niespodziankę wszystkim dzieciom mieszkającym w Wojciechowie. Wyjątkowy gość czekał na milusińskich z prezentami w świetlicy wiejskiej, w rolę  Śnieżynki wcieliła się Urszula Sulima - pani sołtys, która pomogła Mikołajowi zorganizować całe spotkanie. Tradycją w Gminie Wilków stało się, że w pomocnika Świętego Mikołaja wciela się Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków, który 6 grudnia odwiedził  placówki oświatowe z terenu Gminy Wilków, obdarował wszystkich uczniów oraz przedszkolaków jak i grzecznych nauczycieli słodką niespodzianką.

Św. Mikołaj pragnie podziękować Zbigniewowi Błaszczykowi, Zbigniewowi Reczuchowi, Edwardowi Szulakowskiemu - Radnym Gminy Wilków, Mariuszowi Jabłońskiemu Członkowi Zarządu Powiatu Namysłowskiego, Leszkowi Polakiewiczowi – Członkowi Rady Sołeckiej Wsi Wików oraz piłkarzom z klubu sportowego GKS Widawa Wilków za pomoc finansową w zorganizowania spotkania z wilkowskimi milusińskimi.

Anna Trojanowska

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności