GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 01-10-2023
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

25. Finał w Wilkowie

W niedzielę 15 stycznia już od wczesnych godzin porannych wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie kwestowali we wszystkich miejscowościach Gminy Wilków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze, zbierali do specjalnie oznaczonych puszek pieniądze. Każdy  darczyńca otrzymał tradycyjne serduszko. Kwesta uliczna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwała we wszystkich miejscowościach naszej gminy do godz. 17.00.

WOSP-2017-1.jpeg

Tegoroczny jubileuszowy 25. Finał został zorganizowany w Domu Kultury w Wilkowie. Sztab WOŚP przygotował wiele różnego rodzaju atrakcji dla wolontariuszy oraz przybyłych gości, od godziny 17.00 scena Domu Kultury należała już tylko do artystów. Pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, którzy pod kierunkiem Agaty Bryckiej i Piotra Majewskiego zaprezentowali wspaniałe jasełka. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły: „Wilkowianie” z Wilkowa  oraz Akademia Artystyczna ,,Talent" działająca przy Domu Kultury w Wilkowie. Gwiazdą wieczoru podczas 25. Finału był młody artysta Patryk Dybka z Namysłowskiego Ośrodka Kultury w Namysłowie.

WOSP-2017-2.jpeg

Podczas tegorocznego 25. Finału w Gminie Wilków wolontariusze zebrali rekordową kwotę: 8 334,69 zł.
25. Finał WOŚP w Wilkowie zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba zorganizowanym przez Strażaków z OSP Wilków. 

Mariusz Jabłoński

Serdeczne dziękuję: Magdalenie Rachlak, Wiktorii Cybulskiej, Elizie Lew, Mai Marczenko, Małgorzacie Zielińskiej, Natalii Kapica, Karolinie Szcześniak, Mai Wojciechowskiej, Mai Ślazyk, Roksanie Brudkiewicz, Dominice Dziób, Katarzynie Łepek, Amelii Widłowskiej,Wiktorii Duszyńskiej, Katarzynie Fleiszer, Martynie Lubojańskiej, Magdalenie Bednarz, Karolinie Tasińskiej, Weronice Warcholińskiej, Alicji Środoń, Gabrieli Franczak, Klaudii Szołdra, Julii Jazłowieckiej, Karolinie Zborowskiej, Paulinie Simlat, Martynie Jany, Martynie Smolarczyk, Bartoszowi Mela, Jakubowi Mašek, Gracjanowi Bernackiemu, Bartoszowi Kapica, Miłoszowi Mikołajczyk, Maksymilianowi Mielczarek,  Erykowi Pastuszka, Filipowi Nawrockiemu, Michałowi Lubojańskiemu, Dominikowi Barszcz, Konradowi Brzeźniakowi, Pawłowi Kwiecień, Pawłowi Wójcikowi - wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie za działania na rzecz 25. Finału WOŚP. Jesteście bardzo wyjątkowymi młodymi ludzimi, którzy w sposób dojrzały rozumieją potrzebę niesienia pomocy innym.

Jako Wójta Gminy Wilków napawa mnie duma, że tak wielu młodych z terenu naszej gminy gromadzi się co roku wokół Sztabu WOŚP. Gorąco dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Wilków, którzy ofiarowali choć jeden grosz by pomóc dzieciom i seniorom. Jesteście wspaniali.

Również pragnę wyrazić swoją wdzięczność i słowa uznania: Strażakom z OSP Wilków, uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Idzikowicach, wszystkim członkom sztabu WOŚP z Wilkowa, nauczycielom z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie: paniom Agacie Bryckiej, Alicji Zychowicz, Kamili Nowak oraz panu Piotrowi Majewskiemu za nieocenioną pomoc przy organizacji 25.Finału WOŚP.

Bogdan Zdyb

Wójt Gminy Wilków

Projekt i realizacja: © 2011-2023 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności