Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Jubileusz diamentowych godów

Państwo Wanda i Józef Szczygieł obchodzili 17 stycznia niecodzienny pożycia małżeńskiego. Z tej wyjątkowej okazji Pan Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków odwiedził Szanownych Jubilatów.

W tak pięknym dniu, jakim jest rocznica Diamentowych Godów składam najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia spokoju i pomyślności na dalsze lata wspólnego życia oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Brylantowych Godów.  Ta rocznica jest szczególną okazją do tego, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu Waszego małżeństwa, wspomnieć radosne chwile i podziękować Bogu za rozwój Waszej miłości i trwałości Waszego małżeństwa. Sześćdziesiąt lat temu złączeni węzłem małżeńskim wyruszyliście na nową drogę życia. Dziś gratuluję Wam, że dotrzymaliście przysięgi małżeńskiej i życzę, aby ta miłość dalej w Was trwała” – życzył Dostojnym Jubilatom Pan Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków.

Jubileusz60leciaSzczygieł.jpeg

Państwo Szczygieł zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Czerninie, tam też odbył się ślub kościelny. Pani Wanda urodziła się w miejscowości Michałów w gminie Iwaniska, w dawnym województwie kieleckim. Natomiast Pan Józef pochodzi z dawnego województwa przemyskiego. Państwo Szczygieł ze swoich rodzinnych miejscowości wyjechali do pracy do Czerniny. Pracowali w Państwowym gospodarstwie Rolnym podczas prac sezonowych i tam się poznali i pobrali. W 1958 roku przyjechali do Pszenicznej, również za pracą. Całe życie pracowali oboje w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Pągowie i w Pszenicznej. Państwo Szczygieł mają trzech synów: Edwarda, Jana i Andrzeja oraz jedna córkę Mariannę. Doczekali się sześciu wnuków i trzech prawnuków.

Państwo Szczygieł są bardzo pogodni, uśmiechnięci, pełni energii i humoru. Życzymy aby dalej szli przez życie z uśmiechem, w zdrowiu, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć.

Krystyna Bochniak

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności