Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 08-08-2022
Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

Ferie zimowe w Gminie Wilków - 2017

Tegoroczne ferie w Gminie Wilków minęły bardzo szybko. Podczas ferii udało się organizatorom wspólnie znbsp;uczestnikami aktywnie, wesoło i różnorodnie zagospodarować te dwa zimowe tygodnie wolnego od szkoły okresu. Dzieci ani się obejrzały, a już musiały wracać do szkolnych ławek. Dwutygodniowy okres odpoczynku był okresem pełnym atrakcji, zarówno sportowych jak i tych związanych z rozwojem manualnym uczestników. Każdy mógł znaleźć w ofercie przygotowanej przez pracowników Domu Kultury w Wilkowie coś dla siebie.

Wójt Gminy Wilków wspólnie ze Stowarzyszeniem Młodzieży Wiejskiej zorganizował wyjazd na ferie zimowe do Zakopanego dla najmłodszych mieszkańców Gminy Wilków. Milusińscy, którzy nie skorzystali z tego rodzaju wypoczynku mogli podczas całych ferii zimowych do południa mogli korzystać z darmowych wyjazdów na basen Delfin oraz na lodowisko do Namysłowa. Zostały zorganizowane zajęcia na salce gimnastycznej przy wilkowskim gimnazjum jak również na sali gimnastycznej w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Idzikowicach. Ponadto w Domu Kultury w Wilkowie  odbywały się warsztaty kulinarne, techniczne oraz zajęcia taneczne, wokalne i plastyczne. W godzinach popołudniowych dla milusińskich organizatorzy przygotowali zajęcia we wszystkich świetlicach wiejskich i w bibliotekach: w Bukowiu, Idzikowicach, Wilkowie, w szkołach: Idzikowicach i Bukowiu oraz w Remizie OSP Wilków jak również w Domu Kultury w Wilkowie. W czasie trwania ferii zimowych bardzo dużym zainteresowaniem wśród miłośników gier komputerowych cieszył się turniej gamingowy zorganizowany w Świetlicy Wiejskiej w Pszenicznej przez Przemysława Bałachowskiego Radnego Gminy Wilków jak również turniej tenisa stołowego zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu przez - Arkadiusza Kacprzaka nauczyciela wychowania fizycznego. Również niewątpliwą atrakcją zorganizowaną podczas tegorocznych ferii zimowych były przeprowadzone przez pracowników Stobrawskiego Parku Krajobrazowego warsztaty z budowy budek lęgowych dla ptaków. Warsztaty zorganizowane w wilkowskim Domu Kultury zostały poprzedzone prezentacją na temat „Jak mogę pomóc zwierzętom żyjącym wokół mnie” oraz pokazem rodzajów budek dla ptaków, ssaków i owadów.

Ferie2017_1.jpeg

Biblioteka Publiczno - Szkolna w Idzikowicach zapewniła uczestnikom ciekawe i bezpieczne spędzenie wolnego czasu. Priorytetem było przygotowanie zajęć pozwalających w ciekawy i urozmaicony sposób spędzić ferie. Zajęcia odbywały się codziennie i zostały tak zorganizowane i zaplanowane, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Dzieci chętnie korzystały z zaproponowanych zajęć. Każdy dzień ferii był pod inną nazwą i odbywały się inne zajęcia. Czytaliśmy bajki i baśnie, poznaliśmy tradycje Walentynek i Tłustego Czwartku. Jednym z naszych bohaterów był kot, postać niezwykła, utalentowana, przebiegła i sprytna. Uczciliśmy jego święto czytając wiersze i krótkie opowiadanie o naszych milusińskich mruczkach. Pamiętaliśmy o obchodzonym 21 lutego Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu dzieciom, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. Wspólnie ćwiczyliśmy mowę próbując swoich sił przy polskich łamańcach językowych. Punktem kulminacyjnym było głośne odczytanie wierszy Juliana Tuwima "Abecadło" i "Słówka i słufka". Popularnością cieszyły się gry planszowe, oraz zajęcia plastyczne. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każdorazowo po zakończeniu zajęć był słodki poczęstunek, dostarczany przez pracowników Domu Kultury w Wilkowie. Dziękuję wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę. - informuje Maria Staniec z Biblioteki Publiczno - Szkolnej w Idzikowicach.

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci miały możliwość spędzenia czasu wolnego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilkowie. Dzieci mogły uczestniczyć w różnych zajęciach praktycznych jak i technicznych, oraz czytaliśmy ulubione książki, każdy uczestnik ferii mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Były zajęcia plastyczne, na których wykonywaliśmy śnieżynki z papieru,  zimowe krajobrazy z wykorzystaniem płatków kosmetycznych i innych materiałów. Plastyczne warsztaty cieszyły się zainteresowaniem dzieci, które przekonały się jak to jest malować po lodzie. Żeby dzieci kojarzyły książkę nie tylko z podręcznikiem szkolnym i nudną lekturą, a postrzegały ją jako źródło rozrywki i dobrej zabawy zorganizowano zajęcia literackie i głośne czytanie popularnych wśród młodych ludzi książek. Jak się okazało na zakończenie ferii, do świetnej zabawy nie potrzeba wiele, wystarczy  wyobraźnia, dobre chęci i świetne wilkowskie dzieci, na które przez cały okres ferii czekał w bibliotece słodki poczęstunek. - informuje Anita Jankowska z Publicznej Biblioteki w Wilkowie.

Ferie2017_2.jpeg

W czasie ferii Publiczno – Szkolna,  Biblioteka w Bukowiu czekała na nudzące się dzieci, oferując im, ciekawsze niż gry komputerowe, formy spędzania wolnego czasu. Pierwsze dwa dni ferii wypełniły warsztaty plastyczne - robiliśmy notesiki, walentynkowe serduszka, figurki- breloczki z modeliny i maski karnawałowe. Pozostałe dni również obfitowały w ciekawe zajęcia - przede wszystkim plastyczne, bo tego chcieli uczestnicy. Dzięki temu powstały kolejne piękne dzieła: wiosenne kwiaty i kolorowe ptaki, plastelinowe kociaki - bo przecież trzeba było uczcić Dzień Kota, naszyjniki i bransoletki z koralików. Zrobiliśmy też swoją własną farbę, którą można było namalować co się chce, a potem… upiec w mikrofalówce. Trochę się przy tym ubrudziliśmy. Czasami używaliśmy też komputera, ale najpierw był Dzień Bezpiecznego Internetu, gdzie przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego użytkowania komputera. W tych dniach nie zabrakło czytania książek, słuchania muzyki, a przede wszystkim radości. Wszyscy żałowali, że tydzień tak szybko minął i zajęcia już się skończyły - przecież w głowach jeszcze tyle pomysłów i tyle chęci do kolejnych zabaw. Jako organizatorka ferii serdecznie dziękuję pracownikom Domu Kultury w Wilkowie za pączki oraz materiały plastyczne, bo bez nich te zajęcia nie byłyby takie ciekawe.-powiedziała  Joanna Wojciechowska z Publiczno - Szkolnej Biblioteki w Bukowiu

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci nie zapomnieli również o działających na terenie Gminy Wilków świetlicach wiejskich w: Pszenicznej, Pągowie, Jakubowicach i Wojciechowie. Opiekunowie świetlic przygotowali dla dzieci ciekawą ofertę. Było sporo zajęć plastycznych, malowania, lepienia, wycinania. Powstało wiele interesujących i kolorowych prac. Nie zabrakło tradycyjnie słodkiego poczęstunku oraz gorącego napoju. Podobnie jak w świetlicach wiejskich tak samo we wszystkich salach gimnastycznych na terenie gminy Wilków nauczyciele wychowania fizycznego: Tomasz Pokora, Piotr Majewski, Arkadiusz Kacprzak oraz Krzysztof Pawlak zorganizowali zajęcia sportowo - rekracyjne podczas trwania ferii zimowych. Ogromnym zainteresowaniem podczas okresu ferii zimowych cieszyły się też spotkania w remizie OSP w Wilkowie.  Przez cały ten okres wszyscy chętni mogli tam pograć w ping- ponga, gry planszowe i sportowe, czy pooglądać sprzęt pożarniczy. Strażacy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i opowiadali o pracy straży pożarnej.  Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku, ufundowanego przez Bogdana Zdyba - Wójta Gminy Wilków.

Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom, którzy przyczynili się do organizacji zimowego wypoczynku dzieci z Gminy Wilków za kolejne super zorganizowane ferie zimowe. Gorąco dziękuję za otoczenie uczestników troskliwą i fachową opieką. Jestem pod wrażeniem dobrej organizacji i angażowania Państwa w to jakże trudne zadanie. - Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków.
Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności