GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 16-10-2021
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Jubileusz zespołu „WILKOWIANIE”

28 lutego w Domu Kultury w Wilkowie zespółWilkowianie" obchodził 10-lecie swojego istnienia. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości. Wśród zaproszonych nie zabrakło Bogdana Zdyba – Wójta Gminy Wilków, Andrzeja Michty - Starosty Namysłowskiego, Krzysztofa Żołnowskiego - Wicestarosty Namysłowskiego, Bronisławy Meli  - Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Namysłowskiego, Tomasza Caputy księdza Proboszcza, dyrektorów placówek oświatowych z terenu Gminy Wilków, pracowników Urzędu Gminy w Wilkowie, Zbigniewa Reczucha, Edwarda Szulakowskiego Radnych Gminy Wilków. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również aktualnego opiekuna zespołu Mariusza Jabłońskiego z Domu Kultury w Wilkowie.

10-lecie-wilkowianie.jpeg

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej przemowy Janiny Łuczek – jednej z członkiń zespołu, która przybliżyła zaproszonym gościom krótką historię dziesięciu lat trwania zespołu, a następnie zaprosiła wszystkich do obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej temu wydarzeniu. Zespół w trakcie trwania części oficjalnej wyróżnił specjalnymi statuetkami Andrzeja Michtę - Starostę Namysłowskiego, Bogdana Zdyba – Wójta Gminy Wilków oraz Mariusza Jabłońskiego z Domu Kultury w Wilkowie za bezinteresowną pracę na rzecz zespołu "Wilkowianie". Następnie zespół zaprosił gości do wspólnego biesiadowania przy suto zastawionym stole. Wspólna zabawa trwała do północy, a zaproszeni goście wraz z zespołem śpiewali piosenki biesiadne ze śpiewników, specjalnie przygotowanych przez pracowników Domu Kultury w Wilkowie.

Ludowy zespół „Wilkowianie” początkowo nosił nazwę „Wilkowianki”. Od początku swojej działalności działał przy Domu Kultury w Wilkowie. Obecnie funkcjonuje pod nazwą „Wilkowianie” i składa się z 12 osób. W swoim repertuarze posiada głównie pieśni ludowe, patriotyczne i kościelne. Swoją działalnością promuje Gminę Wilków w przeglądach artystycznych, jak również na wszelkiego rodzaju uroczystościach świeckich i kościelnych. Obecnym kierownikiem zespołu jest Zdzisław Konefał.

Największymi osiągnięciami zespołu jest wydanie dwóch płyt pod tytułem „Wilkowianie” i „Wilkowianie Kolędy”. Zespół zajął III miejsce w I Pierwszym Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „Kosturki 2011”, II miejsce w I Festiwalu Kultury Ludowej w Wilkowie (2014 r.) oraz III miejsce w II Festiwalu Kultury Ludowej w Wilkowie w 2015 r.

K.Ł

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności