GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Lekkoatletyka – królowa sportu

Najlepsi młodzi sportowcy reprezentujący szkoły wiejskie z terenu Powiatu Namysłowskiego spotkają się 12 maja w Wilkowie. II Powiatowe Igrzyska LZS szkół wiejskich podstawowych i gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce będą prawdziwym świętem sportu dla zawodników, trenerów jak również kibiców.

Organizacja tych zawodów to przede wszystkim hołd Królowej Sportu jaką bez wątpienia jest Lekkoatletyka. Jest ona najstarszą dyscypliną na świecie i składa się głównie z naturalnych ruchów człowieka. Celem organizacji II Powiatowych Igrzysk LZS, które zostaną zorganizowane na boisku Publicznego Gimnazjum w Wilkowie jest propagowanie i upowszechnienie sportu wśród młodzieży szkół wiejskich, podnoszenie umiejętności sportowych i sprawności fizycznej a przede wszystkim poprawy stanu zdrowia młodzieży i popularyzacja zdrowego stylu życia.

Organizacja II Powiatowych Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego: Wójta Gminy Wilków, Starostwa Powiatowego w Namysłowie ogromnego zaangażowania Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, nauczycieli wychowania fizycznego z terenu Gminy Wilków oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orlik" z Bukowia.

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności