GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 23-09-2021
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Tomek Wędrowniczek u Wójta

 

Tomek Wedrowniczek.jpeg


Tomasz Pawłowski znany większości urzędników w Polsce jako "Tomek Wędrowniczek" 4 maja  odwiedził Urząd Gminy w Wilkowie. Pan Tomek jeździ po kraju odwiedzając kolejne urzędy. W Wilkowie spotkał się z Wójtem Gminy, Sekretarz Gminy oraz Skarbnik. Niektóre gminy Pan Tomek odwiedził już kilkakrotnie, żeby realizować swoją pasję jaką jest zbieranie pieczątek i wizytówek z różnych urzędów w Polsce. Od ponad 28 lat jeździ po całej Polsce i kolekcjonuje wpisy do kronik poszczególnych włodarzy miast i gmin. Ma już ponad 90 tomów kronik administracji samorządowej. Nietypowa pasja zrodziła się u Pana Tomasza w 1989 roku, kiedy miał 19 lat. To właśnie wtedy rozpoczęła się jego wędrówka, szlakiem polskich samorządów. Oryginalne hobby stało się wkrótce sposobem na jego życie.

Te podróże to całe moje życie. Mam niesamowitą pamięć do nazwisk i dat. Skrzętnie odnotowuję w swoich kronikach każdą zmianę na stanowisku wójta, burmistrza, prezydenta, starosty czy wojewody - opowiada z pasją pan Tomasz

 Na spotkaniu Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków wpisał się do księgi pamiątkowej i przekazał zestaw promocyjny Gminy Wilków,  pan Tomek otrzymał specjalny dyplom oraz  gadżety wraz z zaproszeniem do odwiedzenia Wilkowa w przyszłości. Pan Tomek pamięta też o zmarłych samorządowcach i z Wilkowa pojechał prosto do Głuszyny na grób śp. Michała Ilnickiego.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności