Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 27-06-2022
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

IX Mistrzostwa w wędkarstwie spławikowym o puchar Wójta Gminy Wilków

Za nami kolejne już dziewiąte zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Wilków. Impreza, jak co roku odbyła się na stawie w Dębniku u Pana Marka Bartosiewicza w dniu 2 maja. Uczestniczyło w niej 21 wędkarzy w różnym wieku z 4 szkół działających na terenie Gminy Wilków. Po przywitaniu wszystkich uczestników przez Pana Mariusza Jabłońskiego z Domu Kultury w Wilkowie i sędziego głównego zawodów kol. Wojciecha Zająca przystąpiono do losowania stanowisk.

zawody wędkarskie w Dębniku 2017 - 1.jpeg

O godz. 9.30 wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem przystąpili do rywalizacji. Łowiono przez 2,5 godziny metodą spławikową na jedną wędkę. Mało który z wędkarzy mógł narzekać na brak brania, wędkarzom udało się złowić nie tylko kilka ładnych karpi ale również karasie, płotki i byczki. Punktualnie o godz. 12.00 komisja sędziowska rozpoczęła ważenie wszystkich złowionych ryb, a najwięcej zostało złowionych karpi.

zawody wędkarskie w Dębniku 2017 - 3.jpeg

Po zważeniu okazało się, że zarówno najwięcej ryb jak również największą rybę całych zawodów złowił Fabian Mazur ze szkoły w  Bukowiu. W tym roku największą rybą zawodów okazał się wspaniały ponad pięciokilogramowy karp pełnołuski. Forma dzika tego karpia (sazan) występowała pierwotnie tylko w Azji zachodniej. W Polsce ten karp jest gatunkiem obcym, sprowadzony w XIII wieku, jednak w okresie powojennym został uznany za jedno z podstawowych dań wigilijnych, głównie ze względu na niską cenę i łatwość hodowli.

Ostatecznie wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe

  1. Fabian Mazur  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu
  2. Jakub Piątek  z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Dębniku
  3. Jakub Mętel z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Idzikowicach

Gimnazjum

  1. Martyna Lubojańska – Publiczne Gimnazjum w Wilkowie
  2. Mateusz Śliwka - Publiczne Gimnazjum w Wilkowie
  3. Maciej Wysocki - Publiczne Gimnazjum w Wilkowie

Tradycyjnie po zakończeniu zawodów na wszystkich uczestników, jak i rodziców lub opiekunów czekał poczęstunek (kiełbaski i pizza) ufundowane przez Pana Bogdana Zdyba – Wójta Gminy Wilków i Pana Marka Bratosiewicza - Radnego Gminy Wilków. W tym roku Pan Marek ugościł wszystkich w swoim domku nad stawem ponieważ pogoda nie wytrzymała do zakończenia i już podczas ważenia ryb zaczęło padać. Puchary dla najlepszych oraz medale i nagrody dla wszystkich uczestników wręczali Wójt Gminy Wilków Pan Bogdan Zdyb oraz Prezes Koła PZW Namysłów Pan Krzysztof Hładik.

zawody wędkarskie w Dębniku 2017 - 2.jpeg

Zarząd Koła PZW Namysłów składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tak wspaniałych zawodów. Szczególnie dziękujemy Panu Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków oraz Panu Markowi Bratosiewiczowi Radnemu Gminy Wilków za udostępnienie stawu do wędkowania. Dziękujemy też Panu Mariuszowi Jabłońskiemu z Domu Kultury w Wilkowie za pomoc w organizacji zawodów.

A co za rok? Chyba mały jubileusz i jak sugerował Pan Marek mała zmiana terminu rozegrania tej imprezy aby karpie lepiej żerowały i pogoda bardziej dostosowała się do wszystkich uczestników.

Wojciech Zając

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności