GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 27-10-2021
Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Lokalna Grupa Działania jest już po ocenie wniosków złożonych w naborach w ramach działania 19.2

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa przeprowadziła nabory w ramach podejmowania działalności gospodarczej, rozwijania działalności gospodarczej, budowy bądź przebudowy niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz operacji grantowych w ramach wzmocnienia kapitału społecznego. Jak ocenia Pan udział mieszkańców gminy Wilków w przeprowadzonych naborach?
Podczas naborów wniosków z gminy Wilków na podejmowanie działalności gospodarczej został złożony jeden wniosek, który został rekomendowany przez nas do dofinansowania. W ramach budowy bądź przebudowy niekomercyjnej infrastruktury turystycznej został złożony wniosek przez Gminę Wilków pt. „Centrum rekreacji i aktywnego wypoczynku w Wilkowie”. W ramach projektu będą modernizowane min. korty tenisowe.

Na jakim etapie znajdują się teraz złożone wnioski?
Złożone wnioski, które zostały pozytywnie ocenione przez Radę LGD i mieszczą się w limicie środków wskazanych w ogłoszeniach, zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Tam zostaną sprawdzone przez Wydział Kontroli. Po pozytywnym rozpatrzeniu przez UMWD Wnioskodawcy zostaną zaproszeni do podpisania umów, wtedy będą mogli realizować operację.

Co zrobić, by zachęcić mieszkańców gminy Wilków do składania wniosków?
Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa zrzesza dziesięć gmin: Bierutów, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Jelcz- Laskowice, Międzybórz, Syców, Oleśnicę oraz Wilków. W naszej gminie jest największy udział osób bezrobotnych w wieku produkcyjnym, dlatego warto skorzystać z pomocy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dużym udogodnieniem w tym działaniu jest forma wsparcia, czyli tzw. premia na start. Zachęcamy również do zrzeszania się mieszkańców obszaru LGD w stowarzyszenia i fundacje. Jest to doskonała forma na ich aktywizację i działanie na rzecz swojej lokalnej społeczności. Organizacje pozarządowe mogą skorzystać ze wsparcia w ramach operacji grantowych. W przeprowadzanej przez LGD kampanii informacyjnej w szczególności kładliśmy duży nacisk na gminę Wilków. Zorganizowaliśmy szkolenie w Gminnym Ośrodku Kultury, zamieszczaliśmy informacje w serwisach internetowych oraz artykuły w prasie lokalnej zachęcające do złożenia wniosków.

Kiedy będą organizowane kolejne nabory wniosków?
Kolejne nabory ruszają już jesienią. Warto wcześniej zainteresować się, jaka dokumentacja jest potrzebna by uzyskać wsparcie. Już teraz zachęcam Mieszkańców naszej gminy na spotkanie z indywidualnym doradcą do Biura LGD Dobra Widawa, które mieści się w Oleśnicy przy ul. Wojska Polskiego 67/69.  Wcześniej wskazany jest kontakt telefoniczny, by ustalić termin spotkania. Osoby zainteresowane pozyskaniem środków finansowych powinny zapisać się do newslettera na stronie internetowej www.dobrawidawa.pl oraz polubić nas na portalu społecznościowym, do którego przekierowanie znajduje się na ww. serwisie internetowym. Tutaj zwracam uwagę na to, iż istnieje tylko jeden oficjalny portal społecznościowy LGD Dobra Widawa, na którym umieszczane są bieżące informacje.

Lesław Wachowski.jpeg

Z Lesławem Wachowskim reprezentantem Gminy Wilków w  Radzie LGD Dobra Widawa rozmawiał Mariusz Jabłoński.

Baner przedstawia loga Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Partnerstwa Dobra Widawa

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności