GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 08-12-2021
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Z Bukowia do Pałacu Prezydenckiego

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego, została zorganizowana  uroczysta Gala Konkursu AgroLiga 2016. W tegorocznej edycji udział wziął  Prezydent RP Andrzej Duda.

Celem konkursu AgroLiga jest promocja rolników oraz firm potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Konkurs organizowany jest na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub.

załoga1.jpeg

Konkurs AgroLiga 2016 przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: Rolnik indywidualny i Firma przetwórstwa rolno-spożywczego i usług rolnych. W tegorocznej rywalizacj tytuł I Wicemistrza Krajowej AgroLigi 2016 w kategorii: rolnicy, z rąk Andrzeja Dudy Prezydenta RP  otrzymało dwupokoleniowe rodzine gospodarstwo Barbary i Zdzisława Załoga, Marii i Mariusza Załoga z Bukowia w Gminie Wilków. Nagrodzone gospodarstwa najwięcej innowacji odnotowały w produkcji roślinnej. Związane były one ze stosowaniem nowych gatunków i odmian roślin bardziej plennych, odpornych na choroby, niekorzystne warunki przyrodnicze oraz nowych nawozów i środków ochrony roślin. W wielu gospodarstwach podejmowano próby uprawy bezorkowej, stosowano racjonalne nawożenie oparte o analizę gleby i plan nawozowy. Innowacje dotyczyły również czyszczenia, suszenia, segregowania zbóż oraz ich przechowywania w silosach zbożowych.
Zdobycie tytułu I Wicemistrza AgroLigii 2016 w kraju na 2500 gospodarstw zgłoszonych do konkursu to jest niesamowite wyróżnienie dla całej naszej rodziny, które dodaje motywacji do dążenia bycia jeszcze lepszym gospodarstwem. A spotkanie z Prezydentem Polski było dla nas prawdziwym zaszczytem – powiedziała Maria Załoga. 

załoga2.jpeg

Państwo Załogowie prowadzą  dwa gospodarstwa – jedno - pokolenie rodziców, jedno – dzieci. Ich 400 hektarowe gospodarstwo traktowane jest jako całość ze względu na ich ścisłą współpracę, wspólną strategię rozwoju i takie same cele.

W tegorocznej XXIV już edycji uroczystości, oprócz prezydenta, wzięli udział m.in. wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski, szefowie ARiMR, ARR i KRUS.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności