Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 28-09-2022
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Letni wypoczynek Wilków 2017

LetnieWyjazdy2017.jpeg

Gmina Wilków w ramach  Letniego wypoczynku Wilków 2017 zorganizowała cztery jednodniowe autokarowe wyjazdy dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie wakacyjnym.

Atrakcyjny wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wilków został zorganizowany przez pracowników Domu Kultury w Wilkowie. Organizatorzy zadbali o to, aby najmłodsi mieszkańcy gminy nie mogli się nudzić. Wycieczki były tak zaplanowane i urozmaicone, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci i młodzież z terenu gminy mogły ciekawie i pożytecznie spędzić czas.

LetnieWyjazdy2017Kraków.jpeg

Pierwszą zaplanowaną wycieczką był wyjazd do Krakowa. Młodzież gimnazjalna poznała najcenniejszy obiekt sakralny w Polsce – Katedrę na Wawelu, podziwiała przepiękne zabytkowe dzieła sztuki. W podziemiach katedry obejrzała Groby Królewskie, ponadto miała możliwość podziwiania takich zabytków jak: Sukiennice, Brama Floriańska, Kościół Mariacki.

LetnieWyjazdy2017Krasiejów.jpeg

Kolejna wycieczka została zorganizowana do Krasiejowa. Był to wyjazd zapewniający naszym najmłodszym mieszkańcom sporo atrakcji. Tematem przewodnim była historia powstania życia na świecie. Dzieci wędrowały słuchając pana przewodnika opowiadającego o stworzeniach żyjących miliony lat temu. Ponadto uczestnicy wycieczki m.in. spotkali się z rekinem w oceanarium. Znalazł się również czas na niezapomnianą zabawę na placu zabaw.

LetnieWyjazdy2017Brzeg.jpeg

"Piknik na Florydzie" - wycieczka do Brzegu to trzeci wyjazd, podczas którego na dzieci czekało mnóstwo zabaw na terenie  1. Pułku Saperów w Brzegu . Najmłodsi m.in. strzelali śrutem do celu z pistoletów pneumatycznych, strzelali z karabinka paintball’owego, jechali samobieżnym transporterem pływającym PTS-M. Atrakcje czekały również poza terenem jednostki wojskowej na zamku Piastów Śląskich, ponadto każde dziecko mogło poszaleć na brzeskiej krytej pływalni.

LetnieWyjazdy2017Opole.jpeg

Dzieciaki zawitały także do Opola gdzie odwiedziły HopLandię. Wizyta w największej  na terenie województwa opolskiego hali zabaw przyniosła mnóstwo radości i uśmiechu. Dzieci bawiły się m.in. na trampolinach, dmuchanej poduszce, basenie z gąbkami, zjeżdżalni pontonowej, dmuchanym placu zabaw.
Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy podczas każdej z wycieczek mieli zapewniony ciepły posiłek oraz obowiązkową wizytę w McDonald’s.

W wyjazdach udział wzięło ponad 160 dzieci z terenu gminy Wilków, które uczestniczyły w akcji Letniego wypoczynku Wilków 2017.
Rodzice podziękowali za zapewnienie bezpieczeństwa, fachową opiekę, dobre warunki pobytu oraz profesjonalizm w zorganizowaniu wypoczynku dzieci. Składają podziękowania dla opiekunek wycieczek Paniom: Anicie Jankowskiej, Joannie Czyplis, Anecie Kwiecień, Iwonie Gibulskiej, Małgorzacie Jagieła oraz Dorocie Jędzierowskiej.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności