GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Chodnik przy ulicy Kolejowej

Pod koniec lipca rozpoczęły się prace drogowe wzdłuż ulicy Kolejowej w Wilkowie mające na celu przeprowadzenie budowy chodnika. Inwestycja ta zostanie zrealizowana w trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Wilkowa.
Podczas trwania inwestycji zostanie wybudowany chodnik na odcinku od wilkowskiego przedszkola aż do stacji PKP w Wilkowie. Wykonawcą inwestycji została wybrana w drodze przetargu firma: KOMPLEX Sp. z.o.o z Namysłowa.

Chodnik Kolejowa 2017.jpeg

- To inwestycja w bezpieczeństwo - podkreśla Wicestarosta Namysłowski Krzysztof Żołnowski - planujemy między innymi wymianę nowej nawierzchni chodnika wraz ze zjazdami do posesji oraz wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego.
Inwestycja warta 200 tysięcy złotych mogła powstać dzięki bardzo dobrej współpracy władz dwóch samorządów: gminnego i powiatowego. Przedsięwzięcie to wspólnie zrealizuje gmina Wilków i Powiat Namysłowski. Budowa chodnika w Wilkowie jest kolejną inwestycją, która w swoich założeniach ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu namysłowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych. Prace związane z budową chodnika przy ul. Kolejowej potrwają do końca października 2017 r.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności