GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 08-12-2021
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Zespoły ukraińskie w Idzikowicach

Piątkowy wieczór w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Idzikowicach rozpoczął się muzycznie i tanecznie. Wszystko to za sprawą zespołów Carmens, Dżereło, Time Out oraz Nazar Savko i jego drużyna (zwycięzcy ukraińskiej edycji muzycznego show „Bitwa Na Głosy”) z Ukrainy.

ZespołyUkraina2017_08.jpeg

Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała wszystko, co najpiękniejsze w ukraińskiej muzyce: tańce i pieśni ludowe. Solistki i soliści  prezentowali utwory ukraińskiego folkloru ludowego. Młodzi artyści zaprezentowali muzykę rozrywkową, ale przede wszystkim pokazali nam świat ich tradycyjnej muzyki ludowej. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez publiczność w  entuzjastyczny sposób. Każdy występ dzieci, młodzieży oraz solistów nagradzany był gromkimi brawami. Na finał artyści razem z publicznością chóralnie odśpiewali „Hej sokoły”.

ZespołyUkraina2017_01.jpeg

Od kilku lat Lwowskie zespoły na zaproszenie naszych przyjaciół Arkadiusza Oleksaka, Piotra Lechowicza i Mariusza Jabłońskiego odwiedzają ziemię namysłowską. Koncertujemy w całej Polsce ale występy w Gminie Wilków wspominamy zawsze bardzo ciepło. A wszystkich mieszkańców Gminy Wilków zapraszamy do Lwowa abyśmy mogli odwdzięczyć się za gościnę i bardzo miłe przyjęcie - powiedziała Oksana Tyndyk.

ZespołyUkraina2017_05.jpeg

Wydarzenie tak duże jak przyjazd zespołów ze Lwowa nie może się odbyć bez wsparcia wielu ludzi dobrej woli, takich jak Maria Staniec Sołtys Idzikowic, Tadeusz Podyma Radny Gminy Wilków, Piotr Lechowicz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Namysłowie oraz Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków, którym organizatorzy występu serdecznie dziękują.

Anna Trojanowska

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności