Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 28-09-2022
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZA NAMI

XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZA NAMI
 naglowek.jpeg

Tradycyjnie już od wielu lat w Gminie Wilków powstaje sztab organizujący „miejscowy finał”, który włącza się w akcję Jurka Owsiaka – Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Hasło XIX Finału brzmiało: Gramy dla urologii i nefrologii dziecięcej. W tym roku organizatorem był Urząd Gminy przy współudziale Publicznego Gimnazjum w Wilkowie i Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dębniku.

Akcja na terenie Gminy przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy z nich to kwesta we wszystkich miejscowościach Naszej Gminy. I tak 26 Wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie od wczesnych godzin porannych kwestowało po ulicach. Nad bezpieczeństwem ich czuwali opiekunowie i Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Namysłowie.

            Drugi etap „wielkiego grania” odbył się w Domu Kultury w Wilkowieod 15.00 do 20.00. Była to impreza otwarta i podsumowanie tegorocznej akcji. Licznie przybyłych mieszkańców powitał Wójt Gminy Wilków – p. Bogdan Zdyb i powiedział kilka zdań na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie odbyła się część artystyczna. Na program składały się występy Młodzieżowego Zespołu „Debeściaki’’ działającego przy Publicznym Gimnazjum w Wilkowie, Zespołu Wilkowianie, Zespołu Radzowiczanki. Zaprezentowano przepiękne jasełka w wykonaniu dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Dębniku a także występ przedszkolaków z Dębnika. Po część oficjalnej przeprowadzono licytację gadżetów przysłanych z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po występach rozpoczęła się dyskoteka a na zakończenie „światełko do nieba”.

 

            W tym też czasie komisja w składzie: Honorata Rosińska, Anna Jankowska i Beata Nowakowska przeliczała zawartości puszek wolontariuszy.

 

 

Zebraliśmy 4.736,72 PLN, 11,96 EURO , 1 pens angielski.

Pieniądze zasilą konto Fundacji WOŚP i posłużą zebraną kwotą na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego do polskich szpitali dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

 

 

Serdeczne podziękowania składam Wolontariuszom, którzy
z zaangażowaniem i ofiarnością zbierali pieniądze. Oto oni: Anna Jędrzejewska, Delfina Konefał, Katarzyna Gruca, Justyna Korczyk, Marta Bury, Alexandra Brzostowska, Patrycja Żak, Katarzyna Suchart, Aleksandra Borkowska, Patryk Markowski, Marlena Ozga, Aleksandra Ziental, Marta Szpytma, Daria Dudek, Marta Sulima, Przemysław Ślęzak, Marta Paszewska, Angelika Zielińska, Klaudia Harwes, Bartłomiej Sobolewski, Szymon Sobiegraj, Patrycja Rachel, Karolina Chałupka, Justyna Ślazyk, Joanna Wójcik, Krzysztof Kwiecień.

Dziękuję również:

 

 

-          opiekunom czuwającym nad bezpieczeństwem Wolontariuszy w terenie: w Wilkowie: p. Justynie Żak, p. Bogdanowi Sobolewskiemu i p. Wiesławowi Kwietniowi, w Krzykowie: p. Anecie Grucy, w Idzikowicach: p. Róży Harwes,
w Bukowiu: p. Elżbiecie Jędrzejewskiej, w Wojciechowie: p.Urszuli Sulima,
w Pągowie: p. Bożenie Paszewskiej, w Młokiciu: p. Patrycji Konefał.

-          Sztabowi Miejscowemu WOŚP w Wilkowie: Honoracie Rosińskiej, Annie Jankowskiej, Beacie Nowakowskiej, Wiesławowi Kwietniowi, Anicie Jankowskiej,

-          Piotrowi Majewskiemu za przygotowanie Młodzieżowego Zespołu „Debeściaki”, oprawę muzyczną imprezy i licytację,

-          Iwonie Cholaś i Sylwii Zielonce za przygotowanie występów artystycznych,

-          Agacie Bryckiej za przygotowanie jasełek i za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas dyskoteki,

-          Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie: mł. asp. Katarzynie Ulbrych i sierż. Grzegorzowi Musiałowi za zapewnienie bezpieczeństwa Wolontariuszom podczas kwestowania.

 

Podziękowania kieruję do: Wójta Gminy Wilków – p. Bogdana Zdyba oraz Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Dębniku – p. Elżbiety Rosińskiej za włączenie się do XIX Finału WOŚP.

 

XIX Finał już za nami. Wszystkim bardzo serdecznie i gorąco dziękuję za udział w „naszym miejscowym finale”, za przekazane pieniędzy i za wszelką okazaną pomoc.

 

Sie ma za rok.

 

                                               Opr. Dorota Birska

 
 
Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności