Z uwagi na ogłoszony stan epidemii, w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców, Wójt Gminy Wilków prosi o nie korzystanie z obiektów  rekreacyjnych i sportowych tj.: boisk, placów zabaw, kortów, siłowni zewnętrznych.

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 07-06-2020
Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta

UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ W BIBLIOTECE PUBLICZNO-SZKOLNEJ W IDZIKOWICACH - 26.01.2011r.

Niezapomniana wizyta

ksiazka.gif

 

26.01.2011r. w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Idzikowicach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, poznali zbiory, regulamin, dowiedzieli się gdzie są regały z książkami przeznaczone dla nich. W miejscu opracowania zbiorów omówiona została droga książki od zakupu z wydawnictwa do czytelnika. Bibliotekarka zwróciła uwagę na pieczątkę biblioteki oraz zapoznała z prośbą książki do czytelnika i cechami dobrego czytelnika. W obecności swojej wychowawczyni złożyli przyrzeczenie, w którym zobowiązali się do przestrzegania regulaminu biblioteki i dobrego traktowania  książek. Bibliotekarka kolejno wyczytywała poszczególnych uczniów i pasowałąadotykając ramienia książką. Było to pierwsze tak uroczyste spotkanie z najmłodszym czytelnikiem. Miejmy nadzieję, że uczniowe będą  chętnie tu przychodzić i zasilą grono nowych, wiernych przyjaciół książek.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z mottem Mikołaja Reja „ A to miej na pilnej pieczy abyś czytał, kiedy tylko możesz”.

 

Maria staniec

Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności