GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 08-12-2021
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

BARTEK WŚRÓD 10 NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW OPOLSZCZYZNY - 14 stycznia 2011r.

 

BARTEK WŚRÓD 10 NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW OPOLSZCZYZNY

Obraz 063.jpeg

Koniec roku kalendarzowego jest okazją do podsumowania w wielu dziedzinach życia, również w sporcie. Całoroczna praca zostaje oceniona i nagrodzona. Stało się tradycją, że na początku nowego roku kalendarzowego odbywają się w całej Polsce uroczyste gale, plebiscyty i podsumowania.

 

14 stycznia 2011 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbyło się w sposób niezwykle uroczysty podsumowanie XXVI Plebiscytu na 10 najlepszych sportowców – uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego za rok 2010. Organizatorami tej wspaniałej imprezy z udziałem sportowców byli: UKS ,,Olimp”, ,,Klub Olimpijczyka”, PSP nr 3 w Grodkowie przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Opolskiego Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Opolu.

 

W tym dniu Bartosz Komorowski – uczeń kl. VI a PSP w Idzikowicach oraz pani Iwona Zielińska - nauczycielka wychowania fizycznego uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród dla 10 najlepszych sportowców Opolszczyzny. Nagrodzeni sportowcy reprezentowali różne dziedziny sportu. Wręczenia nagród i pucharów dokonali przedstawiciele władz Sejmiku Wojewódzkiego, Kuratorium Oświaty i Wychowania w Opolu, delegaci Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Opolu, władze Brzegu i Grodkowa. Uroczystość zaszczycili również swoją obecnością byli olimpijczycy Opolszczyzny. Ogłoszenie wyników plebiscytu poprzedził ceremoniał olimpijski i piękne występy artystyczne uczniów prezentujące zdolności taneczne i wokalne.

 

            Dla Bartka, jego rodziców oraz dla nauczycielki wychowania fizycznego w Idzikowicach uplasowanie się w pierwszej dziesiątce, to olbrzymie wyróżnienie, duży sukces i wielka satysfakcja.

Bartosz Komorowski swojej karierze sportowej odnotował wiele wspaniałych sukcesów. W historii naszej szkoły jest najlepszym sportowcem. Jego osiągnięcia indywidualne i zespołowe promowały naszą szkołę i gminę w powiecie i w województwie.  

 Bartek jest skromnym, pracowitym, zdyscyplinowanym i utalentowanym zawodnikiem. Specjalizuje się w biegu na 1000 metrów i w biegach przełajowych. Przygodę ze sportem  zaczął już w pierwszej klasie szkoły podstawowej wielokrotnie uczestnicząc w Jesiennym i Wiosennym Crossie w Komornie patronowanym przez NTO i Radio Opole. Był rekordzistą w ilości zdobytych dyplomów, medali i pucharów.

Pasmo sukcesów Bartka na dobre zaczęło się w klasie czwartej. Został powołany do ścisłej reprezentacji szkolnej w lekkiej atletyce , w biegach przełajowych i sztafetowych. W Indywidualnych Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Lasocicach Bartek trzykrotnie został zwycięzcą Opolszczyzny. W roku 2010 Bartosz Komorowski po raz drugi wygrał konkurs na najlepszego sportowca szkoły. Otrzymał nagrodę Wójta Gminy Wilków pana Zygmunta Szulakowskiego.

 

Osiągnięcia sportowe Bartosza Komorowskiego za 2010 rok:

¨      Jest mistrzem Opolszczyzny w Indywidualnych Wojewódzkich Biegach Przełajowych na 1500m – Lasocice 13.X.2010r


¨      W biegu na 1000m zajmuje III pozycję w województwie - Wojewódzkie Ind. Mistrzostwa LA - Opole 8.VI.2010r.

¨      Zdobył wicemistrzostwo województwa w biegu sztafetowym chłopców 4x100m w Wojewódzkich Ind. Mistrzostwach LA – Opole 8.VI.2010r.

¨      Zajął I miejsce w biegu na 1000m w Finale Wojewódzkich Igrzysk Wiejskich Szkół Podstawowych w LA – Opole 19.VI2010r.

¨    Wyprowadził na I pozycję sztafetę chłopców 4x100m w Finale Wojewódzkich Igrzysk Wiejskich Szkół Podstawowych w LA – Opole 19.VI.2010r.

¨    Bartosz był filarem ośmioosobowej drużyny sztafetowej, która wiosną 2010r. na zawodach wojewódzkich w Oleśnie zajęła VI miejsce na podium

¨    Przyczynił się do zdobycia III miejsca i pucharu w ogólnej klasyfikacji Wiejskich Szkół Podstawowych Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce – Opole 19 czerwca 2010r.

¨      W styczniu 2010r. podczas Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Wiejskich Województwa Opolskiego znaczącym osiągnięciem dla szkoły było odebranie pucharu VI miejsca za rok szkolny 2008/2009.

¨      Dzięki Bartkowi PSP w Idzikowicach uplasowała się na VIII pozycji w klasyfikacji punktowej Wojewódzkich Igrzysk LZS’ 2010 – szkoły podstawowe 

¨      W roku 2010 Bartek dwukrotnie pobił swój rekord życiowy, a zarazem rekord szkoły w biegu na 1000m (3:11,46 , 3:10,50 )

¨    Wyniki sportowe Bartosza Komorowskiego za rok szkolny 2009/2010 zostały umieszczone w Kalendarzu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych na rok 2010/2011


Bartosz Komorowski  jest wspaniałym sportowcem oraz bardzo dobrym uczniem.

Jest zdolny, ambitny i pracowity. Traktuje poważnie zarówno sport jak i naukę w szkole. Zajęcia pozalekcyjne, kółka sportowe oraz częste wyjazdy na zawody nie przeszkadzają w uzyskiwaniu wysokich wyników w nauce. 

Bartek jest wzorowym uczniem. Pełnił funkcję przewodniczącego klasy. Jest odpowiedzialny, punktualny, zdyscyplinowany i opanowany. Cechuje go pogodne usposobienie. Jest życzliwy i serdeczny w stosunku do rówieśników i dorosłych. Lubiany w klasie przez wszystkich uczniów i podziwiany w całej szkole. Potrafi działać samodzielnie i współpracować w grupie.

            Myślę, że jego wytrwałość, wola walki, a także ogromne zaangażowanie, pozwoliły mu osiągnąć w tak młodym wieku, tak wielkie sukcesy i czynią w pełni uzasadnionym wyróżnienie Bartosza Komorowskiego podczas tak prestiżowej uroczystości jaką jest Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Szkół Podstawowych Województwa Opolskiego za rok 2010.

Opracowała: Iwona Zielińska

Obraz 112.jpeg Obraz 059.jpeg Image3.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności