Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

FERIE Z BIBLIOTEKĄ - LUTY 2011

 

FERIE Z BIBLIOTEKĄ !

f_w_22205_260d0.gif  Biblioteka Publiczno – Szkolna w Idzikowicach  również i w tym roku  uczestniczyła w organizowaniu wolnego czasu młodego czytelnika. Nie zapomnieliśmy o tych, co tu ukrywać większość swojego czasu podczas ferii spędzają nudząc się w domu. Właśnie to dla nich zorganizowaliśmy zajęcia , które odbywały się każdego dnia . W zajęciach uczestniczyły dzieci , które wyraziły chęć aktywnego spędzenia wolnego czasu w bibliotece . Pierwszym poważnym zadaniem postawionym przed feriowiczami był konkurs walentynkowy na najładniej wykonane  serduszko  z dedykacją . Następnym był konkurs, rusz głową ” z wierszami Jana Brzechwy, baśni Braci Grimm i baśni Hansa Christiana Andersena.Celem konkursów było poznanie popularnych wierszy i baśni oraz zachęcenie dzieci do głośnego czytania i wdrożenia do samodzielnej pracy. Konkursy nie były punktowane ani nagradzane ponieważ potraktowaliśmy je jako zabawę. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych rozwijających zdolności manualne, wykonując prace plastyczne pod czujnym okiem nauczycielki plastyki Pani Haliny Domalewskiej .W trakcie ferii dla rozprężenia graliśmy w gry planszowe oraz bawiliśmy się na świeżym powietrzu . Natomiast w czasie przerw każde dziecko otrzymało do spożycia  słodką niespodziankę  i ciepłą herbatkę.

Celem ferii zimowych było zagospodarowanie w ciekawy sposób wolnego czasu dzieciom , a także dostarczenie miłych wrażeń z uczestnictwa w zaproponowanych zajęciach . Myślę , że cel został osiągnięty i wszyscy uczestnicy nie żałowali , że spędzili ten czas w bibliotece. Na pożegnanie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy , które za każdym razem będą przypominać czas mile spędzony w bibliotece. Wszystko co dobre bardzo szybko się kończy tak jak i te ferie , które dobiegły końca .

W imieniu dzieci biorących udział w feriach serdecznie dziękuję kierownictwu Urzędu Gminy w Wilkowie za zasponsorowanie smakołyków ( bułeczki słodkiej, pączka,  herbaty).

                                                                                                 

 

                                                                                                 Maria Staniec

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności