GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 01-12-2021
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

66. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ - 9 maja 2011r.

 

66. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

 DSC08244.jpeg

 
W dniu 9 maja 2011 r. władze gminne wraz z przedszkolakami i młodzieżą gimnazjalną uczciły rocznicę zakończenia II wojny światowej. Uroczystość odbyła się w godzinach przedpołudniowych pod Pomnikiem Pomordowanych na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej znajdującym się w Wilkowie.

Wśród uczestników obchodów byli: przedstawiciele Gminy Wilków w osobach: Wójt Gminy Wilków – Bogdan Zdyb i Sekretarz Gminy – Irena Wagner-Cichosz, Dyrektorzy  placówek oświatowo-wychowawczych: Krystyna Sochalska, Irena Szajda i Roman Półrolniczak oraz nauczyciele: Dorota Jędzierowska, Dariusz Niciejewski i Jan Zieliński a przede wszystkim uczniowie wilkowskiego gimnazjum i przedszkolaki z wilkowskiego przedszkola. O rocznicy pamiętali też mieszkańcy Wilkowa, m.in. emerytowany nauczyciel – Mieczysław Szczepaniak.

Uroczystość przebiegała w następującym porządku. Na początku głos zabrał Wójt Gminy, który wszystkich powitał i wspomniał z jakiej okazji zebraliśmy się w tym miejscu. Następnie uczennica gimnazjum Aleksandra Ziental oczytała referat dotyczący tej uroczystości: „ .... W 66. rocznicę pokonania hitlerowskich Niemiec zebraliśmy się, aby uczcić pamięć o tamtych majowych dniach 1945 roku, oddać hołd tym, którzy oddali życie i przelali krew za wolną i niepodległą Ojczyznę....”.
Po krótkiej lekcji historii przyszedł czas na złożenie kwiatów i zniczy przez delegacje i uczczenie pamięci poległych  i pomordowanych Polaków minutą ciszy.

Na zakończenie tej uroczystości Wójt Gminy – Pan Bogdan Zdyb serdecznie podziękował wszystkim za udział a w szczególności młodzieży i małym patriotom z przedszkola.

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności