GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

ZAWODY WĘDKARSKIE W IDZIKOWICACH - 2 lipca 2011r.

Zawody wędkarskie
 
zaw wedk 3.jpeg

Sobotnie przedpołudnie 2.07.2011r. upłynęło pod znakiem sportowych zmagań . Po raz kolejny Sołtys wsi Idzikowice i członkowie Koła Wędkarskiego ,,Karaś” dotrzymali obietnicy z przed roku , z myślą o dzieciach zorganizowali zawody wędkarskie. Wędkowanie odbyło się na stawie w Idzikowicach . Po wstępnych przygotowaniach zawodnicy zajęli wylosowane stanowiska i dokładnie o godz. 8.30 sygnałem klaksonu samochodowego sędzia główny Pan Wojciech Zając rozpoczął zawody.

Wystartowało 30 zawodników . Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach :szkoła podstawowa i gimnazjum. Po dwu i pół godzinnej rywalizacji zawodnicy mogli pochwalić się zadawalającymi wynikami. Brały głównie płotki , karpie, karasie sporadycznie trafił się amur i leszcz.

W sportowej atmosferze, ale przy dość chłodnej i wietrznej pogodzie brania były nie złe a wyniki następujące:

Kategoria I – Szkoła Podstawowa zdjęcie z zaw wed.jpeg

I miejsce- Kacper Kowalczyk
II miejsce – Jacek Ciszewski
III miejsce -Dawid Jurkowski

Kategoria II –Gimnazjum

I miejsce – Wojciech Orlikowski
II miejsce- Maciej Simlat
III miejsce- Kinga Jurkowska

W/zawodnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy Wilków Pana Bogdana Zdyb puchary i nagrody rzeczowe.

Kacper Kowalczyk zwycięzca złowienia największej ryby otrzymał puchar ufundowany przez Prezesa WKS ,, Gobio ’’w Namysłowie Pana Wojciecha Zając. zdjęcie z zaw  wed 2.jpeg

Wyróżnienia w postaci nagrody rzeczowej ( długopis) otrzymały Katarzyna Łepek i Martyna Kozica , natomiast najmłodszy uczestnik zawodów Jędrzej Mielczarek otrzymał dyplom.

Na zakończenie i podsumowanie zawodów głos zabrał Wójt Gminy Wilków –Pan Bogdan Zdyb, który podziękował uczestnikom , opiekunom oraz organizatorom zawodów po czym przystąpiono do wspólnego grillowania .Każde dziecko otrzymało pyszną kiełbaskę z grilla wraz z chrupiącą bułeczką i napoje a na deser słodkie wafelki . 

W imieniu organizatorów pragnę podziękować przybyłym gościom , sympatykom wędkarstwa , uczestnikom zawodów , opiekunom, kibicom , wszystkim pozostałym osobom zaangażowanych w organizację zawodów oraz   sponsorom za rzeczowe i finansowe wsparcie bez , których trudno było by zorganizować zawody .

A byli nimi :

Wójt Gminy Wilków ,WKS ,,Gobio” Namysłów , Rada Sołecka wsi Idzikowice , Koło Wędkarskie ,,Karaś”, ,,Farina” Piekarnia -Cukiernia Dziadowa Kłoda, anonimowi sponsorzy.

 Wędkarstwo niesie ze sobą nie tylko przyjemność, relaks , wypoczynek .Pobyt nad wodą to czas na obserwację pięknej polskiej przyrody . Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści płynące z wędkowania już dziś zapraszamy za rok .

                                                                                                                   Maria Staniec

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności