Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 27-06-2022
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

FESTYN „POWITANIE LATA W WILKOWIE” - 26 czerwca 2011r.

FESTYN „POWITANIE LATA W WILKOWIE”

 

W dniu 26 czerwca br. w Wilkowie na boisku sportowym po ponad 10 letniej przerwie zorganizowano festyn dla mieszkańców pod dobrze nam znaną nazwą „Powitanie lata w Wilkowie”. Inicjatorem tego festynu był Wójt Gminy Pana mgr Bogdana Zdyb i Prezes Gminnego Zrzeszenia „Ludowe Zespoły Sportowe” Pan Stanisław Gąsior. Celem festynu była integracja środowiska Gminy Wilków, a w szczególności środowiska wilkowskiego i spędzenia w miłej atmosferze słonecznej czerwcowej niedzieli.

Otwarcia festynu dokonał Wójt Gminy Wilków Pana mgr Bogdan Zdyb, który serdecznie powitał mieszkańców Gminy Wilków oraz wszystkich przybyłych na festyn.

Program festynu był różnorodny i bogaty, każdy uczestnik „ten mały i ten duży”  mógł znaleźć coś dla siebie. Przeprowadziliśmy dla dzieci konkurs rysunkowy pn. „Lato”. Zadbaliśmy również
o doznania sportowe naszych mieszkańców organizując dla dzieci rzut do pepsi, taniec z balonem, taniec na gazecie, przeciąganie liny a dla dorosłych rzut do celu, przeciągnie liny: żonaci na kawalerów, panny na mężatki, podnoszenie ciężarków. Wszyscy którzy brali udział w konkursach otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy. Natomiast miłośnicy muzyki ludowej mogli wysłuchać pięknego repertuaru w wykonaniu naszego Zespołu „Wilkowianie”.

Największą atrakcją festynu  był:  pokaz Bractwa Rycerskiego, który na pewno utkwi w pamięci nie tylko najmłodszych. Kolejna atrakcja była skierowana dla  sympatyków  piłki nożnej - był to mecz Oldboji Wilków – Start Namysłów. Sędzią  meczu był Nasz Wójt.  Mecz zakończył się remisem.  W związku z czym puchar ufundowany przez Pana Radosława Kilana,  Wójt Gminy Pan mgr Bogdan Zdyb wręczył drużynie gości Startowi Namysłów. Miłą niespodziankę sprawili strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie prezentując nowoczesny sprzęt strażacki i przeprowadzili pokazy akcji ratowniczych w czasie walki z pożarami a st.kpt. mgr inż. Radosław Kilan omówił zakres działania jednostki ratowniczo–gaśniczej. Kolejną atrakcją dla uczestników festynu był przyjazd motocyklistów z Namysłowa, można było nie tylko podziwiać piękne motory ale również skorzystać
z krótkiej przejażdżki.  Dodatkowymi atrakcjami podczas festynu była dmuchana zjeżdżalnia, euro bungee, wata cukrowa, popcorn i loteria fantowa. Stanowiska gastronomiczne były dobrze zaopatrzone, można było także zaspokoić głód talerzem przepysznej grochówki przygotowanej przez kucharki z Publicznego Przedszkola w Wilkowie a na deser degustować lody ufundowane przez Firmę „Nestle” z Namysłowa.

Podsumowując mogę stwierdzić, iż niedzielne popołudnie było bardzo udane i na pewno zapisze się w historii Wilkowa.

Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna na powietrzu przy rytmach Zespołu „Pryzmat” z Namysłowa. Wszyscy bawili się wspaniale.

Wójt Gminy Wilków Pan mgr Bogdan Zdyb serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania  i uatrakcyjnienia festynu: pracownikom Urzędu Gminy w Wilkowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, policjantom
z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, Bractwu Rycerskiemu z Brzegu i Klubowi Motocyklistów z Namysłowa.

 

Serdeczne podziękowanie składamy w kierunku sponsorów, bez których trudno byłoby zorganizować festyn: Piekarni  w Wilkowie Józef Wójcik, Mieszalni Pasz w Wilkowie, Firmie Okna „Chałupka” w Namysłowie, Restauracji „Odyseji” w Namysłowie, Sklepowi Meblowemu „Eldix” w Namysłowie, Promet-Plast w Wilkowie, Super-Form w Wilkowie, Wil-Met w Wilkowie, Władysławowi Dziedzic Produkcji Krzeseł Biurowych i Kawiarnianych w Namysłowie, Firmie „Nestle” w Namysłowie.

 

                                                                                           Opr. Dorota Birska

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności