GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 15-06-2024
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

POSPRZĄTALI ZAPOMNIANE MOGIŁY - 1 LISTOPADA 2011r.

POSPRZĄTALI  ZAPOMNIANE MOGIŁY

 PICT2695.jpeg

W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klasy IIIC Publicznego Gimnazjum  w Wilkowie wraz z opiekunem Piotrem Majewskim uporządkowali poniemiecki cmentarz przy ulicy Długiej w Wilkowie.

W okresie Wszystkich Świętych należy pamiętać o grobach opuszczonych, zapomnianych. Takie groby mamy zwłaszcza na małych poniemieckich cmentarzach, znajdujących się na terenie naszej gminy. Dlatego trzeba docenić zaangażowanie uczniów wilkowskiego gimnazjum, którzy wraz z pracownikami Urzędu Gminy w Wilkowie pracowali na starym poniemieckim cmentarzu. Zbierali liście, wycinali krzaki, kosili trawę,     a także  czyścili i porządkowali zapomniane mogiły, jak i układali przewrócone krzyże.

Chciałbym, aby sprzątanie opuszczonych grobów stało się tradycją naszego gimnazjum. Porządkowanie zapomnianych grobów świadczy o pamięci i szacunku, ale jest również wspaniałą lekcją historii o Naszej Małej Ojczyźnie.” - powiedział Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, pan Roman Półrolniczak.

 Uczniowie podczas prac porządkowych na terenie cmentarza poznawali historię Wilkowa i zastanawiali się nad losami jego dawnych mieszkańców, a tym którzy odeszli  i spoczywają na tym małym, cichym cmentarzu, zapalili symboliczny znicz.

 

Mariusz Jabłoński

 

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Sołtysowi Wilkowa panu Zbigniewowi Reczuchowi za okazaną pomoc w porządkowaniu zapomnianych mogił.

 

 

 

 

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności