GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 29-05-2024
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Wybory w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Dzień Seniora

Wybory w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Dzień Seniora


W dniu 29 września 2007 r. spotkali się emeryci i renciści zrzeszeni w Kole Nr 1 w Wilkowie by odbyć zebranie sprawozdawczo-wyborcze i jednocześnie uczcić tradycyjny „Dzień Seniora”.
Po uroczystej mszy świętej w intencji członków Koła odprawionej w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja w Wilkowie uczestnicy przeszli do Domu Kultury w Wilkowie.
W pierwszej części spotkania emeryci i renciści dokonali oceny i podsumowania minionej kadencji 2003-2007. Bardzo pozytywna działalność Koła została skwitowana udzieleniem absolutorium ustępującemu Zarządowi. W wyniku wyborów wybrano nowe władze Zarządu Koła Nr 1 w Wilkowie na kadencję 2007-2012. Przewodniczącym Koła został ponownie Mieczysław Łuczyk z Wilkowa, sekretarzem Janina Borgulat z Jakubowic a skarbnikiem Irena Solecka z Wilkowa. Obie Panie również ponownie obdarzono zaufaniem. Życzymy Zarządowi wytrwałości w pełnieniu zaszczytnych i odpowiedzialnych funkcji. Po roboczej części rozpoczęto świętowanie.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Powiatu Namysłowskiego - Michał Ilnicki, Wójt Gminy Wilków - Zygmunt Szulakowski, Przewodniczący Rady Gminy w Wilkowie - Zygmunt Pniewski, Przewodniczący Oddziału Okręgowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu - Alfred Dydymski , Zastępca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu - Józef Flak, Proboszcz Parafii w Wilkowie - ks. Kanonik Henryk Szeloch, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilkowie - Stanisława Witek Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy w Wilkowie - Jan Kamiński, Prezes Spółki „Pagro” w Pągowie - Antoni Płocieniczak oraz podinspektor w Urzędzie Gminy w Wilkowie - Dorota Birska.
Po uroczystych powitaniach i przemowach miłą niespodziankę sprawił zespół taneczny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Idzikowicach prowadzony przez Panią Krystynę Sochalską – Dyrektora Szkoły. Występ zespołu nagrodzono rzęsistymi brawami.
Tradycyjnie już przy suto zastawionych stołach i rytmach zespołu „Till Summer” z Oleśnicy uczestnicy bawili się do późnych godzin wieczornych.
Zarząd Koła pragnie serdecznie podziękować Paniom: Janinie Borgulat, Stanisławie Depiak, Krystynie Golonka, Marii Juchniewicz, Pelagii Kowalskiej, Irenie Soleckiej, Stanisławie Łuczyk za przygotowanie obfitego poczęstunku. Natomiast Paniom: Bogumile Baranowskiej, Annie Herman i Barbarze Środoń za dobrą obsługę żeby nikomu na stołach niczego nie zabrakło.
Zarząd Koła szczególne podziękowania kieruje do sponsorów za wsparcie finansowe i rzeczowe m.in. Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wilkowie, Gospodarstwu Rolno-Nasiennemu „Pagro” w Pągowie, Wytwórni Pasz w Wilkowie, Spółdzielni Usług Rolniczych w Wilkowie, Przedsiębiorstwu Rolno-Usługowemu „Bukorol” w Bukowiu, Przedsiębiorstwu Produkcji Rolnej „Attis” w Jakubowicach, Przedsiębiorstwu Budowlano-Handlowemu „Dakad” w Wilkowie, Przedsiębiorstwu Handlowemu „Agromund” w Namysłowie.

Opr. Dorota Birska

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności