Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Piknik na Florydzie

Nowy-1.jpegW dniu 28 lipca br. dzieci z terenu Gminy Wilków uczestniczyły w Pikniku na Florydzie pod hasłem "Podaruj mi lato" zorganizowanym przez Jednostkę Wojsk Inżynieryjnych i Saperskich w Brzegu oraz przez Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

W godzinach rannych organizatorzy zafundowali dzieciom godzinny pobyt na krytej pływalni, zwiedzanie podziemi zamku piastowskiego w Brzegu. Następnie uczestnicy pikniku mieli okazję wcielić się w rolę żołnierza sprawdzić swoją celność (strzelanie z pistoletu i łuku), odbyć musztrę, zobaczyć sprzęt wojskowy, policyjny i strażacki, popływać łódkami, motorówką i amfibią. Popołudnie upłynęło dzieciom na dyskotece Nowy-2.jpegw Łosiowie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz mógł skosztować wojskowej grochówki. Dzieci wróciły szczęśliwe, gdyż piknik był tak zorganizowany, że o nudzie nie było mowy.

Słowa podziękowania należą się stażystkom: Agacie Gieroń i Agnieszce Dymek za sprawowanie opieki nad dziećmi podczas wycieczki, oraz w szczególności Pani Stefanii Ciura – specjalistce z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie za pomoc w zorganizowaniu tej atrakcyjnej wyprawy.

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności