Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

„A” Klasa w Lubskiej

W dniu 21 sierpnia na boisku w Lubskiej miejscowy klub „Widawa” zainaugurował rozgrywki w Klasie A. Jest to niewątpliwie wielkie wydarzenie dla piłkarzy, działaczy oraz kibiców tego klubu, gdyż po raz pierwszy w swojej kilkunastoletniej historii Widawa Lubska uczestniczy w tej klasie rozgrywkowej.

Niedzielne wydarzenie zgromadziło wielu widzów i nie tylko z Lubskiej, ale także z okolicznych miejscowości. Swojego zainteresowania nie krył również Wójt Gminy Wilków Zygmunt Szulakowski, który nie po raz pierwszy oglądał mecz w Lubskiej. Zgromadzeni po sukcesach Widawy w Klasie B liczyli na równie dobre występy drużyny w wyższej klasie i nie zawiedli się oglądając fantastyczne spotkanie. PICT0011.jpegRywale LZS Kujakowice, którzy przyjechali do beniaminka z nadzieją wywalczenia 3 punktów szybko przekonali się, iż zadanie to będzie ciężkie do wykonania. Już w pierwszych minutach spotkania słupek i poprzeczka ratowały gości od utraty gola. Wraz z upływającymi minutami gospodarze stwarzali kolejne okazje bramkowe, które już zamieniali na bramki. W efekcie drużyna Widawy w pierwszym swoim występie w Klasie A pokonała LZS Kujakowice aż 5:1 (3:1). Licznie zgromadzeni kibice hojnie nagrodzili brawami schodzących piłkarzy, dziękując im za stworzenie dobrego widowiska sportowego. Widawa Lubska rozgrywki prowadzić będzie w następującym składzie: Maleszka Marek, Greloch Sławomir, Ostrowski Krzysztof, Morawski Daniel, Piątek Michał, Piątek Przemysław, Baliński Dawid, Rak Dariusz, Szymański Paweł, Łyszczasz Marcin, Łydka Piotr, Nowakowski Grzegorz, Kownacki Marcin, Lenarczyk Marcin, Bratosiewicz Sebastian, Konieczny Grzegorz, Konefał Jacek, Maliga Grzegorz, Moś Radosław, Franaszak Grzegorz, Przeniosło Grzegorz, Król Andrzej, Pijanowski Przemysław. Trenerem drużyny jest Grzegorz Marciniak.

Niewątpliwie słowa uznania należą się działaczom klubu, którzy w przeciągu 2 lat drużynę, której groził spadek do najniższej klasy rozgrywkowej „doprowadzili” do obecnej sytuacji. Wspomagając drużynę przede wszystkim finansowo jak i własną pracą oraz zaangażowaniem, stworzyli warunki, aby ta dziedzina sportu mogła się w Lubskiej rozwijać. Słowa uznania i podziękowania należą się zatem takim osobom jak: Marek Bratosiewicz, który jest głównym inicjatorem działań w Lubskiej, Henryk Siejka, Stanisław Konefał, Zdzisław Bratosiewicz, Stanisław Sudak, Konefał Jerzy, Edmund Lis, Antoni Paszkowski, Henryk Rachlak.
Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności