Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 27-06-2022
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Zaproszenie na debatę "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"

Serdecznie zapraszamy na debatę pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". Spotkanie odbędzie się w piątek, 10 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w sali Domu Kultury w Wilkowie. Na spotkaniu poruszone zostaną kwestie związane z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz akcji „Dzielnicowy bliżej nas”.

Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie oraz Wójt Gminy Wilków zapraszają mieszkańców Gminy Wilków do udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 10 listopada o godz. 12:00 w Domu Kultury w Wilkowie. Celem spotkania jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie.

Debata społeczna ma na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Wynika ona także z realizacji rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” i ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw oraz poczucie zagrożenia.

Podczas spotkania zostaną przedstawione i omówione n/w tematy:
- „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Prezentacja i omówienie aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”- aktualna problematyka KMZB na terenie powiatu namysłowskiego w 2017 r. „Bezpieczeństwo i porządek publiczny w rejonie miejsca zamieszkania”, „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.

- „Dzielnicowy Bliżej Nas” - omówienie rejonów dzielnicowych - zadań priorytetowych w poszczególnych rejonach, współpraca w środowiskach lokalnych. Aplikacja „Moja Komenda”- współpraca z dzielnicowym.

- Oferta działań profilaktycznych aktualnie realizowanych przez Policję.„Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa”, współpraca z placówkami oświatowymi z terenu powiatu namysłowskiego. Nowe zagrożenia i sposoby przeciwdziałania.

Celem debaty jest przyjęcie konstruktywnych wniosków w zakresie przedstawionych tematów. To także doskonała okazja do wysłuchania propozycji mieszkańców naszego powiatu w zakresie prowadzonych działań przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się podzielić swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat lokalnego bezpieczeństwa.

Katarzyna Ulbrych

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności