GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 16-10-2021
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Narodowe Czytanie w Idzikowicach

Narodowe Czytanie już powoli zaczyna stawać się tradycją. Rok temu cała Polska czytała Sienkiewicza, zaś w ty roku głównym bohaterem akcji zainicjowanej przez Kancelarię Prezydenta RP został najpopularniejszy w naszym kraju dramaturg Stanisław Wyspiański. Tym razem do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu została zaproszona Biblioteka Publiczna w Idzikowicach. List od Prezydenta RP zachęcający do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu przekazał  do biblioteki Wójt Gminy Wilków Pan Bogdan Zdyb.

Narodowe Czytanie w Idzikowicach-2017.jpeg

Narodowe Czytanie to akcja, która ma zachęcić Polaków do częstszego sięgania po książki. W tym roku internauci  z wielu propozycji wybrali  Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Czytanie, "Wesela" w Idzikowicach, tak jak i w innych miejscowościach w kraju odbyło się 2 września. Czytać można  wszędzie, więc organizatorzy zdecydowali, że odbędzie to w plenerze na boisku wśród zieleni w miejscu lubianym przez mieszkańców. Po przywitaniu wszystkich gości i czytających, przedstawienia życiorysu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego przez panią bibliotekarkę, nadszedł czas na uroczyste rozpoczęcie czytania. Osobą, która jako pierwsza rozpoczęła Narodowe Czytanie dramatu był Wójt Gminy Wilków Pan Bogdan Zdyb. W następnej kolejności czytali: Dyrektor ZSP w Idzikowicach pani Krystyna Sochalska, Radny Powiatu Namysłowskiego Pan Roman Półrolniczak,  Inspektor d/s oświaty UG Wilków Pani Anna Jankowska, Przewodniczący Rady Gminy Wilków Pan  Krzysztof Ostrowski, Pani Krystyna Sieradzan, Pani Julita Szczepaniak, Pani Julia Cieszyńska, Pani Anita Jankowska,  Asp. sztabowy KPP w Namysłowie Pani Katarzyna Ulbrych. Na koniec uroczystości osoby zaangażowane w czytanie zostały nagrodzone podziękowaniami ze specjalną pieczęcią nadesłaną nam z Kancelarii Prezydenta.

Wydarzeniu temu towarzyszyły również inne sportowe atrakcje, m.in. pokaz samochodu strażackiego OSP  Wilków,  gry i zabawy  sportowe dla dzieci  oraz dyskoteka na zakończenie wakacji. Wszyscy, którzy przybyli tego dnia na boisko, częstowani byli pyszną pieczoną kiełbaską z bułka i gorącą kawą. Pogoda tego dnia późnym wieczorem nie sprzyjała amatorom zabawy. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na Narodowe Czytanie i widowni za wielką życzliwość i zachęceni tegorocznym czytaniem czekamy na kolejną ciekawą propozycję. Serdecznie dziękuję dyrektor ZSP w Idzikowicach Pani Krystynie Sochalskiej i pracownikom szkoły Panom Kazimierzowi Bochenkowi, Henrykowi Bińkowi oraz OSP z Wilkowa oraz paniom Oldze Promnej Cieszyńskiej, Iwonie Borgulat, Joannie Promnej Mielczarek, Agacie Picheta, Marcie Łuniewskiej, Monice Dziółko i panom Krzysztofowi Ostrowskiemu, Adamowi Sutowiczowi, Wiesławowi Sutowiczowi, Krystianowi Ostrowskiemu, Jackowi Dziółko.

Opr. Maria Staniec

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności