GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 16-10-2021
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Jubileusz Złotych Godów

Państwo Krystyna i Bronisław Konefałowie z Młokicia w październiku obchodzili Jubileusz 50. lecia pożycia małżeńskiego. Z tej wyjątkowej okazji pięknego jubileuszu Złotych Godów Pan Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków wraz z Panią Ireną Wagner-Cichosz Sekretarz Gminy i Panią Krystyną Bochniak Inspektorem ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych, odwiedzili Szanownych Jubilatów życząc im spokoju i pomyślności na dalsze lata wspólnego życia oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Diamentowych Godów. Pan Wójt wręczając list gratulacyjny
i kwiaty powiedział: „Ta rocznica jest szczególną okazją, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu Waszego małżeństwa, wspomnieć radosne chwile i podziękować Bogu za rozwój Waszej miłości i trwałości Waszego małżeństwa. Pięćdziesiąt lat temu złączeni węzłem małżeńskim wyruszyliście na nową drogę życia. Dziś gratuluję Wam, że dotrzymaliście przysięgi małżeńskiej i życzę, aby ta miłość dalej w Was trwała”.

Jubileusz Złotych Godów-Konefał.jpeg

Państwo Konefałowie zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wilkowie, natomiast ślub kościelny odbył się w Krasowicach. Pani Krystyna mieszkała w Lubskiej a Pan Bronisław w Młokiciu. Oboje wraz z rodzicami po wojnie przyjechali z Kresów Wschodnich II RP. Państwo Konefałowie poznali się na tzw. „graniu”, Pan Bronisław grał na akordeonie i tym urzekł Panią Krystynę. Po ślubie Państwo Konefałowie zamieszkali w Młokiciu i prowadzili rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 9 ha. Pani Krystyna pracowała na gospodarstwie, prowadziła dom i wychowywała dzieci. Pan Bronisław również pracował na gospodarstwie, jednak po zredukowaniu areału do 4 ha, podjął pracę w tartaku w Bierutowie. Państwo Konefałowie mają piątkę dzieci: najstarszą córkę Małgorzatę, syna Zbigniewa, syna Marka, córkę Annę i najmłodszego syna Andrzeja. Doczekali się dziewiątki wnucząt: trzech wnuczek i sześciu wnuków oraz mają jedną prawnuczkę. Państwo Konefałowie wspaniale wychowali swoje dzieci, przekazując im piękne wartości wzajemnej pomocy, życzliwości i uprzejmości. Pani Krystyna jest osobą bardzo życzliwą i miłą. Życzymy Szanownym Jubilatom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności na dalsze lata oraz radości ze wspaniałej rodziny: dzieci, wnuków i prawnuków.

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności