GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 29-05-2024
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Podpisanie umowy na zakup samochodu strażackiego dla OSP Bukowie

Zakup nowego samochodu i wyposażenia możliwy będzie dzięki środkom finansowym przekazanym przez: Gminę Wilków, Komendę Główną PSP w Warszawie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Fundację Velux.

Podisanie umowy OSP Bukowie.jpeg

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym pojazd ratowniczo-gaśniczny zabudowany będzie na podwoziu MAN TGM 18.340. Zostanie wyposażony w zbiorniki wody o pojemności 4500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 450 litrów, autopompę o wydajności 3000 l/min, maszt oświetleniowy, wyciągarkę o sile uciągu 8 ton, sprzęt hydrauliczny do ratownictwa technicznego, aparaty powietrzne, pilarki do drewna, stali i betonu, kamerę termowizyjną, defibrylator wraz z zestawem ratownictwa medycznego, agregat prądotwórczy, motopompę pływającą, drabiny pożarnicze, sprzęt pomiarowy i wykrywczy oraz armaturę do podawania wody i piany gaśniczej. Dzięki napędowi 4×4 strażacy będą też mogli nieść pomoc także w trudniejszym terenie. W kabinie samochodu  przewidziane jest miejsce dla 6 strażaków. Wartość pojazdu na podstawie oferty wyłonionej w postępowaniu przetargowym to 787 200,00 złotych.

Warto podkreślić, że nowy pojazd będzie kolejnym zakupionym przez Gminę Wilków nowym wozem bojowym. Poprzednim zakupionym wozem strażackim był zakupiony dla OSP Wilków średni samochód pożarniczy Iveco Euro Cargo z kabiną dla 6-ciu członków załogi, napędem 4x4, ma zbiornik na 3,5 tysiąca litrów wody i 350-cio litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, wyciągarkę, drabinę pożarniczą, agregat prądotwórczy oraz autopompę o wydajności  2800 litrów na minutę.

Mariusz Jabłoński

 

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności