Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 07-08-2022
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Podziękowania

PODZIĘKOWANIE

Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 1 w Wilkowie składa serdeczne podziękowanie Pani Zdzisławie Zubek– Gospodarstwu Agroturystycznemu z Dębnika, Panu Bartoszowi Dorociak– Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu z Wilkowa i Panu Michałowi Ilnickiemu– Staroście Namysłowskiemu za okazaną pomoc finansową w zorganizowaniu w dniach 21-22 kwietnia br. Pielgrzymki na trasie Kraków-Wieliczka-Łagiewniki-Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice-Oświęcim-Brzezinka.


Co słychać u Wilkowianek ?

A dzieje się! Zespół bardzo chętnie uczestniczy i uświetnia uroczystości organizowane na terenie Gminy Wilków. Swoje umiejętności już niejednokrotnie zaprezentował podczas uroczystości Dnia Seniora i spotkania opłatkowo-noworocznego zorganizowanych przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 1 w Wilkowie. Uświetniają swoimi śpiewem i grą na akordeonie uroczystości kościelne w Idzikowicach, w Wojciechowie i w Wilkowie. W obecnej chwili skład zespołu zwiększył się do 9 osób ponieważ wstąpiły dwie nowe osoby: Pani Wanda Szczygieł w Wojciechowa i Pan Władysław Maszkowski z Namysłowa, który pięknie gra na akordeonie. Panie są pełne zapału, inicjatywy a przede wszystkim w miłej atmosferze wspólnie spędzają czas przy śpiewaniu.
Pragnę poinformować, że Zespół „Wilkowianki’’ w każdy poniedziałek ma próby, które odbywają się w budynku Domu Kultury w Wilkowie (I piętro – mała sala) w godzinach od 11:00 do 13:00. W związku z tym w imieniu Pań z zespołu serdecznie zapraszam osoby chętne do śpiewania oraz osoby umiejące grać na instrumentach (akordeonie, organach, gitarze) do wstąpienia do zespołu. Pamiętajmy, że razem można osiągnąć bardzo wiele. Zespół „Wilkowianki” dziękuje wszystkim za okazaną pomoc.
Drodzy Mieszkańcy Gminy Wilków pamiętajcie że powinniśmy wspierać takie działania bo to jest pielęgnowanie naszej tradycji ludowej.

Opr. Dorota Birska

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności