GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił portal samorzad.nid.pl

samorzad.nid.pl - logotyp (002).jpeg

Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił portal samorzad.nid.pl

Pod koniec października 2017 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa oficjalnie uruchomił portal samorzad.nid.pl, który jest praktycznym i łatwym w obsłudze narzędziem pomocnym władzom i pracownikom samorządowym w pozyskiwaniu sprawdzonych informacji dot. zarządzania dziedzictwem kulturowym na szczeblu gminnym.

Głównym celem portalu jest dostarczenie samorządowcom bardzo konkretnej wiedzy
i informacji na temat dziedzictwa, jego ochrony oraz możliwości wykorzystania dla dobra mieszkańców i samej gminy, a także zarządzania przestrzenią publiczną, bowiem wiele polskich miast, miasteczek i wsi wciąż boryka się z problemem chaosu reklamowego, nieodpowiednim zagospodarowaniem terenów zielonych i miejsc pamięci. Strona samorzad.nid.pl wraz z kampanią „Krajobraz mojego miasta” oraz szkoleniami dla gmin stanowi kompleksową ofertę Narodowego Instytutu Dziedzictwa adresowaną do lokalnych władz i instytucji zainteresowanych opieką nad zabytkami.

Na portalu samorzad.nid.pl znaleźć można m.in. fachowe informacje z takich dziedzin jak dziedzictwo, prawo, finanse, społeczeństwo a także przykładowe ścieżki rozwiązania specyficznych problemów mające charakter szczegółowych instrukcji. Dopełnieniem strony są artykuły eksperckie prezentujące dobre przykłady zarządzania dziedzictwem akty prawne z omówieniem, filmy szkoleniowe oraz opisy metod i narzędzi przydatnych w ochronie dziedzictwa lokalnego i ogólnopolskiego.

Koordynator portalu:
Łukasz Ofiara
st. specjalista ds. edukacji
Zespół ds. organizacji kształcenia i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie
tel.: (22) 55 15 695
email:

 

NARODOWY INSTYTUT DZIEDZICTWA
ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa
tel.+48228260239, 228269247, fax: +48228261714
e-mail: info@nid.pl
www.zabytek.pl, www.nid.pl

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności