GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Letni wypoczynek

Wilków


                          WYPOCZYNEK LETNI

Tradycją już jest, że w naszej gminie zawsze pamięta się o dzieciach
i młodzieży. Z myślą o nich organizuje się wszelkie imprezy a o tej porze roku wypoczynek letni, bo po 10-ciu miesiącach intensywnej nauki przychodzi czas na upragniony odpoczynek, utęsknione WAKACJE.
W miesiącu lipcu ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało 72 dzieci
a wypoczywały:
- 47 dzieci na kolonii letniej w Turawie, zorganizowanej na zlecenie Opolskiego Kuratora Oświaty,
- 6 dzieci na kolonii letniej w Głuchołazach, zorganizowanej na zlecenie Opolskiego Kuratora Oświaty,
- 6 dzieci na obozie harcerskim w Mrzeżynie, zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Bierutowie
- 7 dzieci na kolonii letniej w Jarosławcu, zorganizowanej przez Partię Samoobrony,
- 2 dzieci na kolonii letniej w Pustkowiu, zorganizowanej przez Zarząd Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych w Opolu,
- 4 dzieci na obozie sportowym w Międzyzdrojach, zorganizowanym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w Warszawie i Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” w Bukowiu.
Ponadto w ramach własnych środków finansowych zorganizowaliśmy dwie jednodniowe wycieczki dla 100 dzieci i młodzieży.
Pierwsza odbyła się 18 lipca br do Wrocławia, gdzie zwiedzaliśmy Miejski Ogród Zoologiczny. Znajduje się tam największa w Polsce kolekcja zwierząt. Składa się na nią obecnie około 4000 gatunków osobników, reprezentujących 575 gatunków. W tej kolekcji liczni są przedstawiciele gatunków niewystępujących już w naturze, bądź tych, którym grozi zagłada. Około 100 gatunków w warunkach Wrocławskiego ZOO regularnie się rozmnaża, powiększając liczbę żywych pomników przyrody. Wiele uwagi poświęcono dekoracji roślinnej obiektów hodowlanych, sprowadzając na teren ogrodu 100 gatunków egzotycznych drzew i krzewów. Dodatkową atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Odrze. Dla niektórych dzieci było to duże przeżycie ponieważ po raz pierwszy płynęły statkiem.
Natomiast w dniu 25 lipca br spędziliśmy trzygodzinny pobyt w parku wodnym „Atol” w Oleśnicy. Dzieci bardzo chętnie korzystały z różnorodnych atrakcji znajdujących się na basenie, jednak najbardziej oblegana była dwutorowa zjeżdżalnia.
Jak wszystko co miłe, ma swój początek i koniec, tak samo jest z koloniami, obozami i wycieczkami, przychodzi czas na powrót do domu. Dla nas organizatorów najważniejsze jest to, że dzieci wracają zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe, bo przecież wszystkim chodzi o dobro dzieci.
Dzieci i rodzice za moim pośrednictwem dziękują Kierownictwu Urzędu Gminy w Wilkowie za umożliwienie dzieciom udziału w koloniach, obozach i zorganizowanie wycieczek. Dziękują rodzice także paniom opiekunkom wycieczek za opiekę nad ich pociechami.

Opr. Dorota Birska
podinspektor ds. kultury i sportu w UG w Wilkowie

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności